Sv, 4.06.2023.

LRA tuvāko nedēļu laikā vienosies par apvienības tālāko nākotni

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas Reģionu apvienības valdes loceklis, premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns atbild uz žurnālistu jautājumiem pirms kandidātu sarakstu iesniegšanas 13. Saeimas vēlēšanām.
Latvijas Reģionu apvienības valdes loceklis, premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns atbild uz žurnālistu jautājumiem pirms kandidātu sarakstu iesniegšanas 13. Saeimas vēlēšanām. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Šodien ir situācijas apzināšanas diena, bet jau tuvāko nedēļu laikā Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) jānonāk pie secinājuma, kādi ir LRA nākamie soļi un kā strādāt tālāk, aģentūrai LETA sacīja apvienības premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns.

Smiltēns sacīja, ka vēlēšanās ir ieguvis "uzticības mandātu", tāpēc svarīgi domāt par apvienības tālākajiem soļiem. Otrdien, 9.oktobrī, notiks LRA lielā sapulce, kurā arī tiks runāts par apvienības nākotni.

Smiltēns vēlēšanas vērtē kā trauksmainas un uzskata, ka nākamā Saeima būs sadrumstalota, bet valdības veidošana - sarežģīta. Latvijas stabilai attīstībai šāds vēlēšanu rezultāts diez vai nāks par labu, uzskata LRA pārstāvis.

Vienlaikus viņš skaidroja, ka cilvēki, kuri ir ievēlēti, saskarsies ar būtisku problēmu, ar kuru Smiltēns pats saskāries pirms astoņiem gadiem - ieejot Saeimā nāksies secināt, ka ir milzīgas problēmas ar "institucionālās atmiņas deficītu". "Tu nesaproti pagātnes lēmumus un kontekstus, nianses un aizkulises. Es domāju, ka tas var traucēt darbam," sacīja Smiltēns, kurš uzskata, ka Latvijai nepieciešama "nacionālo interešu koalīcija".

LRA 13.Saeimas vēlēšanās nepārvarēja 5% barjeru, kā rezultātā apvienība netiks pārstāvēta nākamajā Saeimā. Vienlaikus Smiltēns uzskata, ka LRA izdarīja pilnīgi visu, kas bija iespējams, un pat to, kas neesot bijis iespējams.

Apvienības pārstāvis 5% barjeras nepārvarēšanu saista ar dažādiem faktoriem, tostarp, viņaprāt, izšķiroša bija piektdiena, 5.oktobris, kurā, kamēr citi kandidāti gatavoja savu debašu stratēģiju un argumentus, LRA pārstāvji gatavoja papildu argumentus tiesā, lai panāktu savu dalību "Latvijas Televīzijas" premjera amata kandidātu debatēs. "Tā teikt paši sevi ielūdzām uz izšķirošo "ballīti"," sacīja Smiltēns.

Tāpat viņš uzskata, ka partijas sekmes ietekmējis nelielās finanses un ar to saistītās grūtības konkurēt ar citām partijām, un šī iemesla dēļ esot bijis grūti vēlētājiem izstāstīt par saviem darbiem.

Smiltēns arī kritizē aicinājumus nebalsot par mazajām partijām, kurus pastiprināja dažādu ekspertu viedokļi, kā arī reitingi, kuros reizēm neatspoguļojās reālā situācija. Tas bija fantastisks vēlēšanu ietekmēšanas instruments, piebilda Smiltēns, kurš uzskata, ka visu šo iemeslu dēļ cīņa par iekļūšanu 13.Saeimā nebija godīga.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu