Senlaicīgi skapji ar stikla durvīm
Stikloti plaukti pārsvarā saistās ar virtuvju un vannasistabu mēbelēm vai arī padomju laiku sekcijām, kas savulaik atradās teju katrā otrajā mājoklī. Šodien plaukti aiz stiklotām durvīm ir piedzīvojuši jaunu ēru – šīs mēbeles ir moderni un mājīgi dizaina priekšmeti, kas jebkuru telpu padarīs par Art Deco paradīzi.
Iebūvēts plaukts, kura starpsienas līdzinās grieķu kolonnām, būs elegants papildinājums birojam, kas iekārtots klasicisma stilā. Milzīgie plaukti un taisnās līnijas vizuāli padarīs griestus augstākus, bet pašu telpu plašāku, kas savukārt rosinās produktivitāti.
Ja darbam nepieciešamo grāmatu daudzums nav pārāk liels, lieliski noderēs parastie piekarināmie plaukti. Dinamiskākam izskatam un praktiskiem nolūkiem sienu aiz iecerētajiem plauktiem nokrāso ar tāfeles krāsu un pie tās izkārto rakstāmgaldu un piekarināmos plauktus. Nu mājas birojā būs vieta pierakstiem un grāmatām.
Bibliotēkas stila plaukti
Mājokļos, kuri apveltīti ar plašām telpām un augstiem griestiem, lieliski iederēsies iebūvējamie plaukti visā sienas garumā un platumā. Lai grāmatas varētu aizsniegt, plauktiem piemontē kāpnes uz riteņiem un sliedēm – ar tām katra grāmata būs sasniedzama, turklāt tās funkcionēs arī kā atraktīvs dekors.
“Ieslēp” plauktus – radi to dizainu līdzīgu kopējam telpas iekārtojumam, piemēram, nokrāso līdzīgi kā sienas vai plaukta veidošanai izmanto tādus pašus koka paneļus kā uz sienām.
Tumšākās telpās noteikti nevajadzētu aizmirst par plauktu apgaismojumu. Ielīmē plauktu augšējā daļā led līstes vai lentes. Spožās gaismas izskatīsies efektīgi jebkuram iebūvētam plauktam un radīs patīkamu apgaismojumu.
Darba virsma iebūvētā skapī
Nelielos mājokļos ir vērts izmēģināt triku ar apslēpto biroju – ja darba virsmai un plauktiem neatliek vietas, tos var iebūvēt skapī. Grāmatu plauktus liec virs darba virsmas. Ikdienā mazo biroju ar paslēpt aiz skapja durvīm, bet, ja ir pienācis laiks pastrādāt, – skapi ver vaļā un ķeries pie darba.