Vētrā "Maikls" ASV 11 bojāgājušie
Papildināts

FOTO: AFP / Scanpix

Vētrā "Maikls" ASV gājuši bojā 11 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Četri cilvēki gājuši bojā Floridā, viens - Džordžijā un viens - Ziemeļkarolīnā, un pieci cilvēki zaudējuši dzīvību Virdžīnijā.

Jau ziņots, ka "Maikls" trešdien sasniedza Floridu kā ceturtās kategorijas viesuļvētra, taču strauji zaudēja spēku un kļuva par tropisko vētru. Pēc Floridas "Maikls" plosījās Džordžijā un Alabamā, bet ceturtdienas vakarā vētras centrs virzījās pāri Ziemeļkarolīnai un pēc tam skāra Virdžīniju.

Virdžīnijā četri no bojāgājušajiem cilvēkiem noslīkuši. Piektais upuris ir ugunsdzēsējs, kurš bija devies izsaukumā, atklāja štata policija.

Rīkojums evakuēties Floridā tika dots apmēram 370 000 cilvēku, taču desmitiem tūkstoši cilvēku nepakļāvās šai varasiestāžu prasībai, paziņojušas amatpersonas.

Vētra nodarījusi lielus postījumus - applūdušas pilsētu ielas, sagrautas mājas, nolauzti koki. Televīzijā demonstrētajos kadros redzams, ka applūdušās ielas ir neizbraucamas, tajās guļ koki, satelītšķīvji un luksofori.

Piektdienas rītā no Floridas līdz Virdžīnijai bez elektroapgādes bija palikuši vairāk nekā 1,4 miljoni patērētāju.

Vairākās vietās applūduši arī starppilsētu autoceļi.

ASV prezidents Donalds Tramps izsludinājis Floridā, Alabamā un Džordžijā ārkārtas stāvokli, kas dod iespēju šiem štatiem izmantot federālo palīdzības fondu līdzekļus un saņemt atbalstu no Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA).

FEMA administrators Broks Longs telekanālam CNN sacīja, ka bojāgājušo skaits, visticamāk, pieaugs, jo glābēji vēl turpina pārmeklēt gruvešus.

Palīdzības sniegšanā cietušajiem iesaistīti tūkstošiem Nacionālās gvardes karavīru un avārijas dienestu darbinieku.

Tikmēr "Maikls" aizvirzījies Atlantijas okeānā, bet tā ietekme - spēcīgs vējš un lietus - vēl jūtama Jaunanglijā.

Uz augšu