Atcelta karantīna ap ĀCM skarto saimniecību Saldus novadā

FOTO: Reuters/ScanPix

​Atcelta karantīna un ierobežojumi ap Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skarto saimniecību Saldus novada Zaņas pagasta "Zemgaļos", liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Paziņojumā teikts, ka Lilitai Andersonei piederošā novietne, kas atrodas Saldus novada Zaņas pagasta "Zemgaļos", ir pārbaudīta. Pārtikas un veterinārā dienesta veterinārais inspektors šogad 15.augustā pieņēmis aktu par dezinfekcijas veikšanu šajā novietnē, tāpat noteiktajā aizsardzības un uzraudzības zonā esošajās novietnēs ir veikti cūku klīniskie un laboratoriskie izmeklējumi atbilstoši ĀCM diagnostikas rokasgrāmatā noteiktajām prasībām, kuru rezultāti attiecībā uz ĀCM bijuši negatīvi.

Atcelts arī valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora šā gada 15. augusta rīkojums par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Saldus novada Zaņas pagastā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Zaņas pagasta "Zemgaļos" saimniecībā ar četrām mājas cūkām jūlija vidū tika konstatēts ĀCM. Šajā saimniecībā konstatētais ĀCM uzliesmojums bija Latvijā šogad desmitais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām.

Apkārt ĀCM skartajai saimniecībai Saldus novada Zaņas pagasta "Zemgaļos" tika noteikta karantīna - aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā. Šajā teritorijā esošajās novietnēs tika pastiprināti kontrolēta cūku reģistrācijas un biodrošības prasību ievērošana un cūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība tika pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas produktu pārvadāšanai.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Uz augšu
Back