Pārskaitīt saņemtos plusus un svītrojumus CVK lūgusi arī ZZS deputāta kandidāte Barča

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19
Aija Barča
Aija Barča Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pārskaitīt saņemtos plusus un svītrojumus Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) lūgusi arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāta kandidāte Kurzemes vēlēšanu apgabalā Aija Barča, aģentūru LETA informēja CVK.

Barča, kura sarakstā kandidēja ar otro numuru, vēlēšanās palika trešā jeb pirmā "aiz svītras" - aiz Gundara Daudzes un Jāņa Vucāna, kas ievēlēti Saeimā. Barča saņēma 2463 plusus un 1981 svītrojumu.

Kā vēstīts, 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus apšauba arī jaunajā Saeimas sasaukumā neievēlētais līdzšinējais parlamenta deputāts Jānis Klaužs (ZZS), kurš vērsies CVK un Drošības policijā (DP). Klaužs uzskata, ka viņam ievilkto plusiņu skaits balsu skaitīšanas naktī ievērojami samazinājies, kamēr kolēģiem samazinājies reģistrēto svītrojumu skaits, vēsta "Neatkarīgā Rīta Avīze" (NRA).

Klaužs vēlēšanu naktī ik pēc stundas oficiālajā CVK interneta vietnē fiksējis tur uzrādītos rezultātus. Deputāta uzmanību piesaistījis fakts, ka stundas laikā būtiski samazinājies vēlēšanu biļetenos viņam ieliktais plusiņu skaits. Īsi pēc plkst.1 balsu skaitīšanas naktī CVK uzrādīja, ka par Klaužu ievilkti 1246 plusiņi, bet pēc stundas un divām minūtēm plusiņu skaits par 493 vienībām sarucis. Šos rādītājus politiķis fiksējis arī ekrānšāviņos.

Klaužu vēlētāji svītrojuši 1539 reizes, taču plusiņš viņam ievilkts 1673 biļetenos. Rezultātā Klaužs jaunajā parlamenta sasaukumā nav ievēlēts, paliekot ceturtais sarakstā jeb otrais "zem svītras".

Lai izvērtētu saņemtos iesniegumus, 16. oktobrī plkst.13 notiks CVK sēde. Piedalīties sēdē uzaicināti arī gan Barča, gan Klaužs.

13. Saeimas vēlēšanas norisinājās šā gada 6. oktobrī, un Saeimas vēlēšanu likumā noteiktajos termiņos CVK nav apstrīdēts neviena vēlēšanu iecirkņa balsu skaitīšanas protokols.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu