C, 29.09.2022.

Slaktiņš Krimā: uzbrucējam, iespējams, bijis līdzzinātājs

Papildināts
TVNET/LETA/AP
Slaktiņš Krimā: uzbrucējam, iespējams, bijis līdzzinātājs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: TASS/Scanpix

Varasiestādes Krievijas okupētajā Krimā meklē līdzzinātāju uzbrucējam, kurš trešdien Kerčas arodskolā sarīkoja slaktiņu, nogalinot 20 un ievainojot vairāk nekā 50 cilvēkus, ceturtdien pavēstīja amatpersona.

(Papildināta ziņa.)

Sākotnēji tika uzskatīts, ka 18 gadus vecais audzēknis slaktiņu, kurā upuriem tika uzbrukts, raidot lodes un detonējot spridzekli, sarīkojis viens. Okupācijas varasiestādes nav paskaidrojušas, kas bijis slaktiņa motīvs. Skolotāji un studiju biedri uzbrucēju raksturojuši kā kautrīgu cilvēku, kuram bijis maz draugu.

Trešdien tika ziņots par 19 nogalinātajiem, bet ceturtdien dzīvību zaudēja slaktiņā ievainota pusaugu meitene.

Okupantu ieceltais Krimas vietvaldis Sergejs Aksjonovs Krievijas ziņu aģentūrām ceturtdien sacīja, ka uzbrucējam, kurš esot identificēts kā Vjačeslavs Rosļakovs, iespējams, bijis līdzzinātājs.

"Svarīgākais ir atrast, kas viņu apmācīja šī nozieguma īstenošanai," sacīja Aksjonovs. "Viņš darbojās viens, mēs to zinām. Bet šis nelietis nevarēja šo uzbrukumu sagatavot pats uz savu roku. Tā uzskatu es un mani kolēģi."

Vairums nogalināto miruši no šautām brūcēm. Upuri, kas nonākuši slimnīcās, guvuši savainojumus, eksplodējot ar šrapneļiem pildītam spridzeklim.

Kopš Krimas okupācijas Krievijas varasiestādes vairākkārt brīdinājušas par terorisma draudiem, ko it kā rada kādi konkrēti neidentificēti ukraiņu nacionālisti, kā arī okupētās Ukrainas pussalas pamatiedzīvotāji - Krimas tatāri.

Kaut arī pretestība okupācijas varai tiek izrādīta, rīkojot demonstrācijas, tomēr vardarbīgās aktivitātēs Krimā šīs iedzīvotāju grupas nav iesaistījušās.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalā Ukrainas austrumos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais