Atklāta 29. Rīgas modes nedēļa: Anna Elizabete Fashion, Teodora Mitrovska un Kristel Kuslapuu
RFW 1.diena

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

23. oktobrī, ar krāšņu modes pasākumu Tallinas ielas radošajā kvartālā “Tu Jau Zini Kur!” tika atklāta 29. Rīgas modes nedēļa, kas pēc tam turpināsies citās vietās Rīgā līdz 27. oktobrim.

Skaties RFW pasākumu programmu

Pasākums bija veltīts jaunajiem māksliniekiem digitalizācijas laikmetā, un tajā savas kolekcijas izrādīs Anna Elizabete Kasparsone ar zīmolu Anna Elizabete Fashion no Latvijas, Teodora Mitrovska no Maķedonijas un Kristel Kuslapuu no Igaunijas.

Zīmola Anna Elizabete Fashion dizainere Anna Elizabete Kasparsone ir beigusi maģistrantūras studijas Latvijas Mākslas akadēmijas modes nodaļā un savas ready-to-wear kolekcijas darina no dabisko materiālu savienojumiem pretī nostatot kontrastējošas detaļas, tādā veidā savienojot sievišķīgu vizuālo tēlu ar laikmetīgu urbānās vides estētiku.
 

Savukārt Teodora Mitrovska ir jauns modes zīmols, kas estētiski ir redakcionālā futūrisma un valkājama ielas stila savienojums. Zīmola dizaini galvenokārt paredzēti jauniem un drosmīgiem indivīdiem, kuru uztverē mode ir kā pašizpausmes līdzeklis viedokļa paušanai. 
 

Visbeidzot drosmīgo adījumu dizainere Kristel Kuslapuu no Igaunijas iedvesmojas no klišejām un ironijas, savus tērpu dizainus raksturojot kā skaļus, nevīžīgus un savādus. Flirtējot ar skulpturālām formām, drosmīgām krāsām un unikāliem rakstiem, dizainere ir sevi nodēvējusi par pilnīgu maksimālisti.
 

Šosezon Rīgas modes nedēļas programma ietvers arī tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Natālija Jansone, Amoralle, Katya Katya London, Nóló, BLCV by Bulichev, Talented, One Wolf, Public Makes Image, Bergs Privé, NONAME Atelier un Pixie Won’t Play. Bērnu zīmoli – Aristocrat Kids, Paade Mode un Leny Tomy Factory. Šajā rudenī Rīgā viesosies un Rīgas modes nedēļā ar skatēm viesnīcā Radisson Blu Latvija Hotel uzstāsies arī trīs ārvalstu dizaineri: Diana Arno un Ivo Nikkolo no Igaunijas, kā arī Duarte no Portugāles.

Uz augšu