Arī nākamsezon viens no rallijkrosa PČ posmiem risināsies Latvijā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: www.fiaworldrallycross.com

Arī nākamajā sezonā pasaules rallijkrosa čempionātā sportisti vienu no posmiem aizvadīs Latvijā, apstiprinājuši sacensību rīkotāji.

Pasaules čempionāta posms Rīgā notiks ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekšējā vienošanās ar "IMG Motorsport" noslēgsies šogad, bet jauns līgums par posma rīkošanu vēl nav izziņots.

Latvijas posms Biķernieku trasē, Rīgā, notiks 14.un 15.septembrī un tas būs pēc kārtas devītais etaps no 11 posmiem. Tikmēr sacensības tiks uzsāktas Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) 5.un 6.aprīlī, bet noslēgsies 30.novembrī un 1.decembrī Dienvidāfrikas Republikā.

"Vēlos izteikt pateicību Latvijas autosporta sabiedrībai, kas ik rudeni pošas uz Biķernieku trasi vērot rallijkrosa braucienus, Latvijas valdībai un mūsu posma partneriem, par tik ļoti nepieciešamo atbalstu, kā arī pašmāju sportistiem, kuri spējuši rast resursus, lai startētu Rīgā notiekošajās sacensībās. Tiešā vai netiešā veidā, bet tikai visiem šiem aspektiem kopā ņemtiem, mums ir izdevies nodrošināt, ka arī 2019. gadā Latvijā būs iespēja klātienē vērot paša augstākā līmeņa autosporta sacensības - pasaules rallijkrosa čempionāta posma norises," posma organizatori citē "RA Events" direktora Raimonda Strokša teikto.

Tāpat Latvijā notiks noslēdzošie posmi Eiropas čempionāta "SuperCar" un "Super 1600" ieskaitēs.

Pēc ievadošā AAE posma sekos etapi Spānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Kanādā Francijā, Latvijā, ASV un Dienvidāfrikā.

AAE pasaules rallijkrosa čempionāta posms risināsies pirmo reizi vēsturē, tam notiekot valsts galvaspilsētā Abū Dabī. Tāpat gaidāmajā sezonā sportisti vienu no posmiem aizvadīs arī Spā-Frankošampas trasē Beļģijā. Līdz ar to nākamsezon sacensībās debitēs divas jaunas trases.

"Esam priecīgi izziņot jaunās sezonas kalendāru," sacensību mājaslapā citēts "IMG Motorsport" direktors Pols Belamijs. "Esam daudz strādājuši, lai sacīkšu posmi risinātos šobrīd noteiktajos laikos. Koncentrējamies uz to, lai attīstītu sacensības un ticam, ka nākamā sezona būs liels solis uz priekšu rallijkrosa attīstības virzienā."

Rallijkrosa pasaules čempionāta prestižākajā "SuperCar" klasē startē Jānis Baumanis. Tikmēr Reinis Nitišs šosezon kļuva par uzvarētāju Eiropas čempionāta "SuperCar" ieskaitē, bet Artis Baumanis bija trešais kontinenta meistarsacīkšu "Super 1600" ieskaitē.

Šosezon "SuperCar" klasē priekšlaicīgi par čempionu otro gadu pēc kārtas ir kļuvis zviedrs Jūhans Kristofešsons. Sacensībās vēl jāaizvada viens etaps.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu