P, 15.08.2022.

Indonēzijā jūrā iegāzusies pasažieru lidmašīna ar 189 cilvēkiem

Domājams, ka izdzīvojušo nav
TVNET/LETA
Indonēzijā jūrā iegāzusies pasažieru lidmašīna ar 189 cilvēkiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: AP/Scanpix

Indonēzijā pirmdien iegāzusies jūrā iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna, un domājams, ka visi aviolainerī esošie 189 cilvēki gājuši bojā, paziņojis Indonēzijas glābšanas dienests.

(Papildināta ziņa.)

Nav gaidāms, ka tiks atrasti izdzīvojušie, paziņojis glābšanas operācijas vadītājs. "Mana prognozē ir tāda, ka izdzīvojušo nebūs, jo līdz šim atrasto upuru ķermeņi nebija veseli un ir pagājušas vairākas stundas. Domājams, ka 189 cilvēki ir miruši," viņš sacīja žurnālistiem.

Glābēji atraduši upuru ķermeņa daļas, norāda raidorganizācija SKY.

Zemo cenu aviokompānijas "Lion Air" lidmašīna "Boeing 737 MAX 8" ar 181 pasažieri un astoņiem apkalpes locekļiem bijusi ceļā no galvaspilsētas Džakartas Sukarno-Hatas lidostas uz Pangkalpinangu Bangkas salā, taču 13 minūtes pēc pacelšanās zaudējusi sakarus ar kontroltorni un iegāzusies Javas jūrā Rietumjavas provinces piekrastē, informējis Indonēzijas glābšanas dienests.

Lidmašīnas iekrišanu jūrā redzējusi velkoņa apkalpe, sacījis glābšanas dienesta pārstāvis.

Īsi pirms lidmašīna zaudējusi sakarus ar kontroltorni un nogāzusies, tās pilots lūdzis atļauju atgriezties Džakartas lidostā, paziņojot, ka lainerim radusies tehniska problēma.

"Mūsu pilots strādāja atbilstoši procedūrai, un, kad viņš pamanīja problēmu, viņš lūdza atļauju atgriezties bāzē, bet mēs zinām, kā tas beidzās," sacījis "Lion Air" vadītājs Evards Siraits.

Viņš piebildis, ka šai lidmašīnai bijusi tehniska problēma, taču pirms lidojuma tā novērsta.

Netiek ziņots, kas tā bijusi par tehnisku problēmu.

Glābēji ieradušies aviolainera katastrofas vietā. Pēc viņu sniegtajām ziņām, lidmašīnas fizelāža atrodas apmēram 30 līdz 35 metru dziļumā.

Ūdenī atrastas lidmašīnas atlūzas, glābšanas vestes, somas, mobilie tālruņi un grāmatas. Meklēšanā iesaistīti apmēram 300 cilvēku, tostarp 40 ūdenslīdēji, kā arī karavīri, policisti un vietējie zvejnieki.

Amatpersonas paziņojušas, ka lidmašīnā atradās 178 pieaugušie, viens mazs bērns un divi zīdaiņi, kā arī astoņi apkalpes locekļi.

Pasažieru vidū bijuši 20 Indonēzijas Finanšu ministrijas darbinieki.

"Lion Air" raidsabiedrībai norādīja, ka lidmašīnas kapteinis esot bijis ļoti pieredzējis un savas karjeras laikā nolidojis vairāk nekā 6000 stundu.

Avarējušās lidmašīnas modelis "Boeing 737 MAX 8" lietošanā ir tikai no 2016.gada. "Lion Air" sacīja, ka konkrētā lidmašīna esot nopirkta 2018.gadā un aviokompānija to lietojot tikai kopš 15.augusta.

1999.gadā dibinātajai zemo cenu aviolīnijai pagātnē vairākkārt bijušas problēmas ar drošību un menedžmentu. Līdz 2016.gadam tai bija aizliegts darboties Eiropas gaisa telpā.

2013.gadā "Lion Air" lidmašīna nosēšanās laikā Bali iegāzās jūrā. Izdzīvoja visi 108 cilvēki, kas atradās uz lidmašīnas klāja.

2004.gadā nogāzās "Lion Air" reiss no Džakartas. Toreiz bijā gāja 25 cilvēki.

2011. un 2012. gadā vairāki "Lion Air" piloti tika pieķerti metamfetamīna glabāšanā, vienā gadījumā - vien dažas stundas pirms lidojuma.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu