P, 15.08.2022.

Vardarbība un spīdzināšana: Vācijā tiesā 30 bēgļu centra darbiniekus

TVNET/LETA/DPA
Vardarbība un spīdzināšana: Vācijā tiesā 30 bēgļu centra darbiniekus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: EPA/Scanpix

Vācijas rietumos ceturtdien tiesas priekšā stājušies 30 cilvēki, kuri apsūdzēti par vardarbību pret imigrantiem bēgļu centrā Burbahā, Ziemeļreinā-Vestfālenē. Centra pārvaldes darbinieki, uzraugi un drošības sargi sistemātiski ieslodzīja, piekāva un spīdzināja patvēruma meklētājus tā dēvētajās "problēmu istabās", kur patvēruma meklētāji nereti tika turēti vairākas dienas.

Video un fotogrāfijas ar pazemotajiem imigrantiem šokēja Vāciju, kad šie notikumi nāca gaismā pirms četriem gadiem.

Centra darbiniekiem izvirzītas apsūdzības aptuveni 50 punktos par brīvības atņemšanu, smagu miesas bojājumu nodarīšanu un zādzību.

Tiesas prāva notiks Burbahas kaimiņpilsētā Zīgenē konferenču centrā, jo lielā apsūdzēto skaita dēļ tiesas nama telpas ir par šaurām.

Apsūdzēto vidū ir arī centra direktora vietnieks, kā arī divi apgabala pašvaldības darbinieki, kuri apsūdzēti brīvības atņemšanā aiz nolaidības, jo viņi, visticamāk, zināja par apstākļiem migrantu centrā, bet neko nedarīja.

Skandāls, kas izcēlās, nākot gaismā notikušajam, izraisīja politiskus strīdus par bēgļu centru standartiem un kvalitāti un radīja lielu spiedienu uz Ziemeļreinas-Vestfālenes valdību.

Tika izveidotas komandas, kas pārbauda apstākļus centros, un tika nomainīti visi privātie centru apsaimniekotāji.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu