Sv, 24.09.2023.

Pabriks saņemtu pielaidi valsts noslēpumam; par Gobzemu nepieciešama papildu pārbaude

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: Paula Čurkste /LETA

Politiķim Artim Pabrikam (AP) ir iespējams izsniegt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, savukārt par politiķi Aldi Gobzemu (KPV LV) ir nepieciešama papildu pārbaude, noskaidroja aģentūra LETA.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) preses pārstāve Iveta Maura apstiprināja, ka birojs ir pabeidzis priekšpārbaudes par diviem premjera amata kandidātiem, kuriem jau iepriekš ir bijusi izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam.

Šāda atļauja iepriekš bijusi Pabrikam un Jānim Bordānam (JKP), kuri savulaik valdībā strādāja kā aizsardzības un tieslietu ministri.

"Pārbaudes rezultāti bija pozitīvi, proti, šiem kandidātiem ir iespējams izsniegt speciālo atļauju," apstiprināja biroja pārstāve.

Par trešo premjera amata kandidātu ir nepieciešama papildus pārbaude, jo personai iepriekš nav bijusi izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, teica Maura.

SAB par situāciju ir informējis Valsts prezidentu, apstiprināja SAB pārstāve.

Kā ziņots, Valsts prezidents otrdienas rītā Rīgas pilī tikās ar "Attīstībai/Par!" (AP) Ministru prezidenta amata kandidātu Pabriku un partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu Gobzemu. Tāpat Vējonis šodien plkst.17 aicinājis uz tikšanos visas parlamentā pārstāvētas partijas.

Politiķiem pagaidām nav izdevies vienoties par topošo valdību un pat koalīcijas sastāvu.

Valsts prezidents 18.oktobrī paziņoja, ka pēc notikušajām konsultācijām ar politiskajām partijām turpinās izvērtēt Gobzema, Bordāna, Pabrika kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu.

7.novembrī premjera amatam Vējonis nominēja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķi Bordānu, bet šo nomināciju aizvadītajā nedēļā atsauca, jo Bordānam neizdevās vienoties par valdības sastāvu un darbiem.

Prezidents iepriekš uzsvēris, ka izvirzīs tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, par kuru nebūs šaubas par viņa iespējām saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam. Tāpēc viņš bija aicinājis minētos trīs politiķus iesniegt nepieciešamos dokumentus SAB.

Savukārt SAB solīja "maksimāli īsā laika" veikt pirmspārbaudi par premjera amata kandidātiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais