Izsolīts Eifeļa torņa oriģinālo kāpņu posms

FOTO: Reuters/ScanPix

Parīzes Eifeļa torņa oriģinālo kāpņu posms otrdien tika pārdots izsolē par 169 000 eiro, kas apmēram trīskārt pārsniedza sākotnējo novērtējumu, paziņoja izsoļu nams "Artcurial".

4,3 metrus augstais posms ar 25 dzelzs pakāpieniem ir daļa no spirāliskajām kāpnēm, kas bija savienojušas 324 metrus augstā torņa otro un trešo stāvu.

Šo kāpņu posmu, kuru "Artcurial" bija sākotnēji novērtējis par summu no 40 000 līdz 60 000 eiro, nosolīja kāds kolekcionārs no Tuvajiem Austrumiem. Iepriekš tas bija daļa no privātas kolekcijas Kanādā.

Kāpnes tika uzbūvētas 1889.gadā līdz ar torni, kuru franču inženieris Gistavs Eifels uzcēla Parīzes Starptautiskajai izstādei. Lai gan pirmajos gados pēc šīs izstādes daudzi ierosināja Eifeļa torni nojaukt, tas kļuva par vienu no Parīzes simboliem un visvairāk apmeklēto pieminekli Francijā.

FOTO: SIPA/Scanpix

Šīs kāpnes tika aizvāktas 1983.gadā, lai atbrīvotu vietu liftam, un tika sadalītas 24 posmos, kuri bija dažāda augstuma – no diviem līdz deviņiem metriem. Vairums šo posmu tika pārdoti izsolē, daži tika ziedoti Francijas muzejiem vai kā vēsturiskas instalācijas nonāca prestižos objektos dažādās pasaules vietās.

Cits Eifeļa torņa kāpņu posms ar tikai 14 pakāpieniem 2016.gadā tika pārdots "Artcurial" izsolē par 523 800 eiro kādam pircējam no Āzijas.

Uz augšu