Makrons lūdz premjeru tikties ar partiju vadītājiem un protestu rīkotāju pārstāvjiem

Francijas prezidents Emanuels Makrons (no kreisās) sarokojas ar Serbijas prezidentu Aleksandru Vučiču

FOTO: EPA/Scanpix

Francijas prezidents Emanuels Makrons svētdien lūdzis premjerministru Eduāru Filipu tikties ar parlamentā pārstāvēto partiju vadītājiem, reaģējot uz sestdien notikušajiem vardarbīgajiem protestiem pret degvielas nodokļa palielināšanu un dzīves dārdzību, kuros visā valstī cietuši 263 cilvēki.

Vienlaikus uz sarunām tiks uzaicināti arī "Dzelteno vestu" protestu rīkotāju grupas pārstāvji, norādījuši avoti Elizejas pilī.

Kā ziņots, Parīzes policija sestdien laida darbā asaru gāzi un ūdensmetēju pret protestētājiem, kas mēģināja izlauzties cauri nožogojumiem Elizejas laukos. Pilsētā tika slēgtas desmitiem ielu un vairākas metro stacijas.

"Dzelteno vestu" protestos, kas izvērsās vardarbībā, cietuši tūristu iecienītākie Francijas galvaspilsētas rajoni. Protestētāji dedzināja automašīnas, izsita skatlogus, izlaupīja veikalus, apmētāja ar akmeņiem policiju un apkrāsoja Triumfa arku un ēku fasādes ar daudzkrāsainiem grafiti.

Visā Francijā protestos cietuši 263 cilvēki, tai skaitā Parīzē 133, no tiem 23 policisti. Pēc sadursmēm aizturēti 412 cilvēki un 378 no viņiem noteikts apcietinājums.

Makrons tūlīt pēc atgriešanās no G-20 samita Buenosairesā apstaigāja protestos cietušo Parīzes rajonu un sasauca apspriedi, kurā piedalījās premjers, iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs un drošības dienestu amatpersonas.

Protesti pret degvielas nodokļa paaugstināšanu Francijā sākās pirms divām nedēļām. Filips piektdien jau tikās ar diviem "Dzelteno vestu" pārstāvjiem, bet viens no viņiem devās projām no tikšanās, nesagaidījis tās beigas.

Uz augšu