Apollo 8 astronauts: NASA šodien nevarētu uz Mēness nogādāt cilvēku

Zemeslēkts

FOTO: Wikimedia Commons

Atvaļinātais NASA astronauts Bils Anderss (Bill Anders) paziņojis, ka plānotā cilvēka nosūtīšana uz Marsu ir stulba un smieklīga ideja, vēsta izdevums “BBC”.

Anderss bija viens no pirmajiem trīs cilvēkiem, kas Apollo 8 misijas laikā 1968. gadā atstāja Zemes orbītu un apriņķoja Mēnesi. Viņš skaidroja, ka joprojām atbalsta lētākas misijas, piemēram, zondes “InSight” nosūtīšanu uz Marsu, tomēr dārgākas misijas uzskata par liekiem tēriņiem.

“Kāds ir imperatīvs? Kas liek mums doties uz Marsu? Manuprāt, sabiedrība nav tajā visā tik ieinteresēta,” Anderss stāstīja “BBC” žurnālistiem.

FOTO: Wikimedia Commons

Tikmēr NASA nekavējas vērst plašumā kosmosa izpētes plānus un jau atkal lūkojas Mēness virzienā. Uz Zemes dabiskā pavadoņa cilvēku vēlreiz nogādāt plānots nākošās desmitgades beigās. Misija uz Mēnesi likšot galveno pamatakmeni cilvēka nogādāšanai uz Marsa, kas varētu notikt 2030. gados.

Anderss arī kritizēja NASA par to, ka kosmosa izpētes aģentūra mūsdienās krietni atšķiras no tās aģentūras, kas bija Apollo misiju laikā.

FOTO: Wikimedia Commons

“NASA šodien nemaz nespētu nogādāt cilvēku uz Mēness, jo viņi ir zaudējuši savu sparu un sabiedrības interesi, un atbalstu,” teica Anderss.

Anderss skaidroja, ka nav apmierināts ar to, kādu attīstības virzienu uzņēma aģentūra pēc 1972. gada, tomēr viņš atzīst, ka viņa viedoklis nav pārāk populārs.

“Es domāju, ka “space shuttle” misija bija nopietna kļūda,” pārliecināti teica Anderss.

Uz augšu