Pk, 12.08.2022.

Turpinās demontēt Kalnciema ielas graustu

TVNET/LETA
Turpinās demontēt Kalnciema ielas graustu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Sāk demontēt degušo namu Kalnciema ielā
Foto: Sāk demontēt degušo namu Kalnciema ielā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Būvnieki šodien, 3. janvārī, plāno atsākt Rīgā, Kalnciema ielā 2B, degušā nama demontāžu, pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Ēkas demontāža tika sākta decembra izskaņā, taču 30.decembrī būvvalde to apturēja, jo darbu veicēji nevarēja uzrādīt eksperta atzinumu, ka šī vērtīgā jūgendstila fasāde nav drošā veidā saglabājama un tāpēc būtu nojaucama.

Tomēr tagad būvvalde saņēmusi SIA "CMB" būvinženieru atzinumu, kurā norādīts: lai izdegušais nams neapdraudētu iedzīvotājus, tā fasāde jādemontē līdz 1. stāva līmenim. Līdz šādam līmenim jādemontē fasāde, kas atrodas uz Kalnciema ielas pusi. Savukārt tas, cik tālu nepieciešams demontēt uz Raņķa dambja pusi esošo ēkas fasādi, vēl tiekot vērtēts.

Līdz šim būvnieki paspējuši demontēt tikai nama iekšienē esošās konstrukcijas, kā arī to konstrukciju atliekas, kas ugunsgrēka laikā bija sagruvušas. Tas nozīmē, ka līdz ar fasādes likvidēšanu nams uz Kalnciema ielas pusi tiks nojaukts pilnībā.

Lai gan, sākoties demontāžai, vairāki iedzīvotāji sociālajos tīklos pauda bažas par to, ka nams varētu tikt nojaukts pilnībā un ka būvnieki nemaz necenšoties saglabāt pēc iespējas lielāku apjomu kultūrvēsturiskās celtnes, Butāns norādīja, ka līdz šim būvnieki visus darbus veikuši atbilstoši drošības prasībām un nekas lieks nojaukts netiek.

Kā ziņots, pērn 19.decembrī pēc ilgstošām diskusijām Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas locekļi ar jaunajiem Kalnciema ielā 2B esošās ēkas īpašniekiem vienojās ēku demontēt līdz līmenim, kad būvinženieri sniegs atzinumu, ka tā ir pilnībā droša. Jaunie ēkas īpašnieki ir igauņu uzņēmums "Novira Capital", kas ir īpašnieki arī Raņķa dambī 14 esošajai ēkai. Tādējādi viss ēku komplekss tagad pieder vienam īpašniekam.

Naktī uz 25.novembri ēkā Kalnciema ielā 2B izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšana turpinājās vairākas dienas. Ēkas jau daudzus gadus netiek apsaimniekotas un ir atzītas par B kategorijas vidi degradējošu būvi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu