Sniega dēļ vietām ir apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem

FOTO: SCANPIX

 Šorīt sniega dēļ vietām ir apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi".

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 24 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Daugavpils šoseju (A6) no Krāslavas līdz Pāterniekiem, Ventspils šoseju (A10) no Talsiem līdz Usmai, kā arī Rēzeknes šoseju (A12) no Rēzeknes līdz Terehovai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Krāslavas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Talsu un Ventspils apkārtnē.

Autovadītājus mudina jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. "Latvijas valsts ceļi" atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Uz augšu