Piecas valsts kopīgi finansēs par Donbasa aviokatastrofu vainīgo kriminālvajāšanu

FOTO: Reuters

Nīderlande, Austrālija, Beļģija, Malaizija un Ukraina parakstījušas memorandu par finansējumu vainīgo kriminālvajāšanai, kuri ir atbildīgi par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu 2014.gadā virs Donbasa.

Kā teikts Nīderlandes valdības mājaslapā publicētajā dokumentā, izdevumus par valsts apsūdzību, tiesas darbību un liecinieku aizsardzību uzņemsies Nīderlande. Citi izdevumi kriminālvajāšanas ietvaros tiks segti kopīgi.

Iemaksu raksturs, apjomi un nosacījumi tiks noteikti divpusējos līgumos, kurus Nīderlande slēgs ar katru no valstīm, kas parakstījušas memorandu. Līdzekļu tēriņa kontrolei tiks izveidota finanšu uzraudzības iestāde.

Memoranda darbības laiks ir pieci gadi. Nepieciešamības gadījumā to var pagarināt uz vēl diviem gadiem. Katra valsts var izstāties no vienošanās vienpusējā kārtā, pirms tam par to informējot pārējās valstis.

Tāpat finansiālu atbalstu var sniegt arī citas valstis, kuras zaudēja savus pilsoņus aviokatastrofā.

Nīderlandes mediji šomēnes ziņoja, ka tiesas prāva sāksies nākamo piecu gadu laikā un notiks Nīderlandes tiesā, visticamāk, Hāgā.

Malaizijas lidmašīna "Boeing 777", kas bija ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru, tika notriekta 2014.gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītie kaujinieki. Bojā gāja visi aviolainerī esošie 298 cilvēki, no kuriem vairums bija Nīderlandes pilsoņi, bet lidmašīnā atradās arī Lielbritānijas, Austrālijas un citu valstu pilsoņi.

Starptautiskajā izmeklēšanā tika secināts, ka lidmašīna notriekta ar raķeti "Buk", kas Ukrainā ievesta no Krievijas un izšauta no Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas.

Starptautiskā izmeklētāju grupa pagājušā gada maijā paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna tika notriekta ar raķeti "Buk", kas bija atvesta no Krievijas armijas 53. pretgaisa raķešu brigādes Kurskā.

Uz augšu
Back