P, 27.03.2023.

Pārgalvīgs lietuviešu šoferis cenšas piekukuļot Latvijas policistus

TVNET/LETA
Pārgalvīgs lietuviešu šoferis cenšas piekukuļot Latvijas policistus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Valsts policija auto. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija auto. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Čīka/LETA

Otrdien Bauskā aizturēts autovadītājs no Lietuvas, kurš pilsētā braucis ar ātrumu 99 kilometri stundā un pēc apturēšanas mēģinājis piekukuļot policijas darbiniekus, ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

1976.gadā dzimušā Lietuvas pilsoņa vadītā automašīna apturēta pēc plkst.17 uz šosejas Rīga-Bauska-Lietuvas robeža Bauskas teritorijā, jo transportlīdzeklis vietā, kura atļautas braukšanas ātrums ir 50 km/h, braucis ar 99 km/h.

Mēģinot izvairīties no administratīvā soda, vīrietis policijas darbiniekiem piedāvājis 50 eiro. Pret vadītāju sākts kriminālprocess par kukuļdošanu, un viņš aizturēts.

Ventspils pusē par ievērojamu ātruma pārkāpšanu aizturēti vairāki autovadītāji

Tikmēr Ventspilī pēdējās dienās un tuvējā novadā pieķerti četri autovadītāji, kuri pārkāpuši braukšanas ātrumu par 40 vai pat 75 kilometriem stundā (km/h), informē Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Ventspils novada Tārgalē apturēts transportlīdzeklis "Opel Astra", kas vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h, pārvietojies ar 93 km/h.

Ventspilī pieķerti divi pārkāpēji. Medus ielā apturēta 1994.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna "Saab", kas pilsētā braukusi ar ātrumu 91 km/h, bet Zvaigžņu ielā apturēts transportlīdzeklis "Volkswagen", ko vadījis 1981.gadā dzimis vīrietis. Viņš vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 70 km/h, pārvietojies ar ātrumu 116 km/h.

Savukārt Ventspils novada Tārgales pagastā apturēta automašīna "BMW", kas traukusies ar ātrumu 165 km/h. Par šādu pārkāpumu 1997.gadā dzimušam transportlīdzekļa vadītājam var piemērot sodu no 360 līdz 460 eiro, tāpat tiek atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

VP aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais