Lielbritānija atņems pilsonību "Islāma valsts" līgavai Šamimai Begumai

Šamima Beguma

FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānija atņems pilsonību Šamimai Begumai, kas pusaudzes gados aizbēga no mājām, lai pievienotos džihādistu grupējumam "Islāma valsts" Sīrijā, bet tagad ar jaundzimušu bērnu vēlas atgriezties Lielbritānijā, paziņoja viņas ģimenes jurists.

Britu sabiedrībā šobrīd izraisījušās plašas debates tagad 19 gadus vecās Begumas lietā. Viņa, būdama 15 gadus veca, aizbēga no Lielbritānijas, lai pievienotos ekstrēmistiem. Tagad viņa ar jaundzimušu bērnu vēlas atgriezties Lielbritānijā.

Viņas ģimenes jurists Tasnime Akundžī tviterī paziņoja, ka ģimene ir ļoti vīlusies par Iekšlietu ministrijas nodomu atņemt Šamimai viņas pilsonību un ka tiek izskatīti visi juridiskie ceļi.

Telekanāls ITV ziņo, ka ģimene otrdien saņēmusi Iekšlietu ministrijas vēstuli par tās lēmumu, kuru Begumai ir tiesības apstrīdēt.

Beguma šobrīd atrodas bēgļu nometnē Sīrijas ziemeļaustrumos, uz kurieni bēga no kaujām pēdējā "Islāma valsts" bastionā Sīrijas austrumos.

Lielbritānijas iekšlietu ministrs Sadžids Džavids pagājušajā nedēļā paziņoja, ka bloķēs to britu pilsoņu atgriešanos Apvienotajā Karalistē, kas devušies uz Tuvajiem Austrumiem pievienoties džihādistu grupējumam "Islāma valsts".

Ministrs pavēstīja, ka nekautrēsies novērst to britu atgriešanos, kas "atbalstījuši teroristu organizācijas ārzemēs".

Begumas aizstāvji mudinājuši varasiestādes izrādīt iecietību, ņemot vērā viņas vecumu, no Lielbritānijas aizbēgot.

Beguma ir viena no trim Londonas Betnalgrīnas rajona skolniecēm, kas 2015.gadā devās uz Sīriju, kur pievienojās "Islāma valstij".

Džihādisti tolaik tīmeklī bija izvērsuši kampaņu, cenšoties pārliecināt pusaugu meitenes pievienoties kalifātam.

"Islāma valsts" vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Islāma valsti", grupējums tagad zaudējis teju visas agrākās teritorijas.

Tajā pašā laikā grupējums cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Uz augšu