S, 20.08.2022.

Pāvests: bērnu seksuālā izmantošana pielīdzināma cilvēku upurēšanai

TVNET/LETA
Pāvests: bērnu seksuālā izmantošana pielīdzināma cilvēku upurēšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Pāvests Francisks.
Pāvests Francisks. Foto: EPA/Scanpix

Bērnu seksuālā izmantošana ir smags un neattaisnojams noziegums, kas salīdzināms ar savulaik noteiktās kultūrās piekopto cilvēku upurēšanu, svētdien paziņojis pāvests Francisks, noslēdzot augstākās garīdzniecības samitu Vatikānā, kurā četras dienas tika diskutēts par seksuālās vardarbības novēršanu katoļu baznīcā.

Viņš solījis, ka baznīca vairs nepieļaus bērnu seksuālās izmantošanas gadījumu noklusēšanu.

"Nevienu pārkāpumu nedrīkst noklusēt, kā tas parasti noticis agrāk, jo noklusēšana vairo ļaunumu un veido jaunu skandāla slāni," uzsvēris pāvests. "Ļaužu taisnīgajā sašutumā baznīca saskata Dieva dusmu atspoguļojumu, jo šie iesvētītie krāpnieki nodevuši un apvainojuši Dievu," norādījis pāvests.

"Mazie cilvēki, kas viņos atrada nevis tēvus un garīgos vadītājus, bet mocītājus, ar savu apslāpēto kliedzienu satricinās liekulības un varas apziņas nocietinātās sirdis. Mūsu pienākums ir dziļi ieklausīties šajā apslāpētajā kliedzienā," uzsvēris Francisks.

Galerija: Augstākie garīdznieki Vatikānā spriež par seksuālajiem noziegumiem katoļu baznīcā

Vairāk nekā 30 gadus pēc seksuālās uzmākšanās skandālu izcelšanās Īrijā un Austrālijā un 20 gadus pēc skandāla ASV, bīskapi un vadošie garīdznieki daudzviet Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā vai nu noliedz, ka seksuālā vardarbība un uzmākšanās ir problēma garīdznieku vidū, vai arī cenšas mazināt šīs problēmas apmērus.

Francisks sasauca šo samitu pēc Čīles pedofilijas skandālu aktualizēšanās pagājušajā gadā. Apjaušot, ka nav pievērsis tam pienācīgu uzmanību, Francisks solījis uzņemt jaunu kursu šīs problēmas risināšanā un vēlas tajā iesaistīt visu baznīcas vadību.

Ceturtdien, atklājot šo samitu, pāvests ieskicēja reformu plānu bērnu seksuālās izmantošanas novēršanai, bet savā svētdienas runā nepieminēja konkrētus soļus, izņemot solījumu pieņemt stingrāku Vatikāna likumdošanu pret bērnu pornogrāfiju internetā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu