Putina preses sekretāra meita strādā Eiropas Parlamentā; izskanējis aicinājums viņu atlaist

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs FOTO: ITAR-TASS/ScanPix

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV) ir vērsusi EP augstāko amatpersonu uzmanību uz to, ka pašlaik tajā strādā Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretāra meita un šāda situācija nav pieļaujama, aģentūru LETA informēja deputāte.

Tas, ka EP strādā Krievijas prezidenta preses sekretāra Dmitrija Peskova meita Jeļizaveta Peskova, nav pieļaujams, uzskata politiķe, norādot, ka tas ne tikai kompromitē EP kā institūciju, bet attiecīgajai personai dod pilnu piekļuvi EP datu bāzēm.

32

Peskova šobrīd ir Francijas deputāta stažiere, un šis amats viņai sniedz pilnu piekļuvi EP telpām un datu bāzēm.

"Jebkuram NATO darbiniekam vai stažierim, sākot strādāt NATO galvenajā mītnē, ir nepieciešams saņemt virkni drošības pielaižu no atbildīgajiem dienestiem. Diemžēl EP šāds drošības siets nepastāv. Līdz šim mēs drošības apsvērumus esam ignorējuši un katram deputātam pašam ir dota atbildība izvērtēt, kādus cilvēkus pieņemt strādāt vai stažēties savā birojā. Tomēr Putina preses sekretāra Peskova meitas stažēšanās ir pretrunā jebkādiem drošības standartiem," uzskata Kalniete.

Peskovs jau daudzus gadus ir Putina preses sekretārs, un iepriekš starptautiskie mediji ir norādījuši, ka viņa un viņa meitas dzīvesveids ne tuvu neatbilst viņu oficiālajiem ieņēmumiem, minēja Kalniete. "Protams, mēs nevaram kontrolēt ievēlētos deputātus. Vienmēr būs tādi kā Andrejs Mamikins (LKS), kuri aizstāv masu slepkavas - kā Sīrijas prezidents Bašars al Asads. Tāpat būs grūti veikt visaptverošu darbinieku drošības pārbaudi, bet mēs noteikti varam kontrolēt, lai EP nestrādā Putina režīma pārstāvju ģimenes locekļi," pauda politiķe.

Uz augšu
Back