Tiešraides arhīvs: leģionāru atceres gājiens

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 78
Leģionāru atceres gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa
Leģionāru atceres gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" tradicionāli rīkotā gājiena  maršruts bija Rīgas Sv.Jāņa baznīca-Kaļķu iela-Brīvības laukums, kur tas noslēdzās ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Kā ziņots, ar ziedu nolikšanu un piemiņas pasākumiem Rīgā šodien tiek atzīmēta Leģionāru piemiņas diena.

GALERIJA: Leģionāru atceres gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa

Videotiešraides arhīvs:

 Teksta tiešraides arhīvs:

Leģionāru atceres gājiens:

Cilvēki gatavojas gājienam:

Tāpat biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" no plkst.7 līdz 13 rīkoja sapulci Brīvības laukumā. Tās mērķis bija atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona 2.Pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem.  

"Latvijas Antinacistiskā komiteja" tomēr atcēla sestdienas rītā Rīgā, Bastejkalnā, paredzēto sapulci "Waffen SS" upuru piemiņai.

"Latvijas Antinacistiskā komiteja" bija pieteikusi sapulci "Waffen SS" upuru piemiņai no plkst.9 līdz 13. Šajā pasākumā plānotais dalībnieku skaits bija 100. Sākotnēji biedrība savu pasākumu vēlējās rīkot Brīvības laukumā, tomēr, līdzīgi kā citus gadus, pašvaldība tā norisi pārvirzīja uz Bastejkalnu, taču, kā novēroja aģentūra LETA, neviens no sapulces dalībniekiem tur nebija ieradies.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa sabiedrības uzskata, ka šie cilvēki cerēja cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bija fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

16.martā pasākumu laikā drošību uzraudzīja arī tiesībsargājošās iestādes 

VDD vērš uzmanību, ka 16.martā, kā ik gadu, iespējamas dažādas provokatīvas aktivitātes, kuru mērķis ir piesaistīt Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību un diskreditēt Latvijas valsts tēlu.

VDD atbilstoši savai kompetencei izvērtē potenciālos riskus un pievērš pastiprinātu uzmanību sabiedrībā un virtuālajā vidē norisošajiem procesiem saistībā ar šajā dienā plānotajiem pasākumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 78
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais