Ciklonā "Idai" bojāgājušo skaits Āfrikas dienvidos pārsniedz 500

Tropiskais ciklons "Idai" Mozambikā

FOTO: AFP/SCANPIX

Tropiskajā ciklonā "Idai", kas pagājušajā nedēļā plosījās trīs Āfrikas dienviddaļas valstīs, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 550 cilvēki, liecina ceturtdien izplatītās aplēses.

ANO amatpersona pavēstīja, ka atbilstoši valdību datiem Mozambikā dzīvību zaudējuši 242 cilvēki, bet Malāvijā - 56. 256 cilvēki gājuši bojā Zimbabvē, pavēstīja šīs valsts aizsardzības ministrs.

Galīgais bojāgājušo skaits var izrādīties lielāks, it īpaši Mozambikā, kur plaši apvidi joprojām ir zem ūdens, Mozambikas galvaspilsētā Maputo sacīja ANO Dienvidu un Austrumāfrikas humāno programmu biroja vadītāja Džemma Konela. Viņa arī brīdināja, ka pastāv plūdu otrās kārtas draudi.

Ciklons "Idai" radījis "ārkārtīgi kompleksu situāciju", kurai nepieciešama "pat vēl kompleksāka reakcija", sacīja Konela.

Viņa mudināja valstis atvēlēt visu iespējamo palīdzību tiem, kas dzīvo badā un palikuši bez pajumtes.

Stihija ietekmējusi 1,7 miljonu cilvēku dzīvi, bet 15 000 plūdu dēļ joprojām ir nošķirti no ārpasaules.

No 18 000 cilvēku, kas tika nošķirti no ārpasaules, uz glābšanu joprojām gaida 15 000, sacīja Mozambikas zemes un vides ministrs Selsu Korreija.

Tranzīta centros atrodas 65 000 cilvēku, viņš piebilda.

Ciklons Mozambikā ietekmējis 600 000 cilvēku dzīvi, norādīja Pasaules Pārtikas programmas (WFP) pārstāvis, brīdinot, ka galīgais skaitlis var izrādīties lielāks.

Atbilstoši WFP aplēsēm Mozambikā palīdzība būs nepieciešama 1,7 miljoniem cilvēku.

WFP norāda, ka Zimbabvē ciklons ietekmējis 200 000 cilvēku dzīvi.

Malāvijā vētra ietekmējusi 922 000 cilvēku dzīvi, un 82 000 no viņiem pārvietoti, pavēstīja Pasaules Veselības organizācija.

Ciklons "Idai" piektdien sasniedza Mozambikas centrālās daļas krastu, līdzi nesot viesuļvētras stipruma vējus un lietavas, kas iekšzemē izraisīja plūdus. Pamatīgas lietusgāzes piemeklējušas arī Zimbabves austrumus.

Uz augšu