Kaujās pie Tripoles vismaz 32 bojāgājušie

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

Kaujās ar Lībijas maršala Halīfas Haftara armiju, kas ir lojāla valsts austrumos Tubrukā bāzētajai valdībai, netālu no galvaspilsētas Tripoles dzīvību zaudējuši vismaz 32 cilvēki, bet aptuveni 50 ievainoti, svētdienas vakarā pavēstīja konkurējošā Tripolē bāzētā administrācija.

Jaunākos datus par kritušo skaitu Lībijas telekanālam "Al-Ahrar" paziņoja Tripoles administrācijas veselības ministrs Ahmids Omars. Hatara spēki līdz šim apliecinājuši, ka viņu rindās ir 14 kritušie.

ANO un ASV Lībijā aicinājušas uz tūlītēju pamieru.

Haftars ceturtdien paziņoja par ofensīvas sākšanu, lai ieņemtu Tripoli. Svētdien sīvas kaujas notika uz dienvidiem no galvaspilsētas, kas šobrīd vēl atrodas ANO atbalstītās Tripoles administrācijas un vairāku kaujinieku grupējumu kontrolē.

Haftara spēki arī paziņojuši, ka ir veikuši pirmo uzlidojumu Tripoles priekšpilsētai.

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītas sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadīgais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pār šo valsti pretendē divas konkurējošas valdības, no kurām viena bāzēta Tubrukā, bet otra – Tripolē. Uz varu pretendē arī dažādi kaujinieku grupējumi.

Pēdējās sadursmes raisījušas bažas, ka Lībija no jauna varētu ieslīgt pilsoņkarā.

Haftara galveno atbalstītāju vidū ir Krievija, Ēģipte un Apvienotie Arābu Emirāti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais