Dzintars: ar Ušakova atstādināšanu nepietiek - jāatlaiž Rīgas dome

VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) atstādināšanu nepietiek un ir jāatlaiž Rīgas dome, uzskata nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars, kura partijas biedrs Kaspars Gerhards vēl nesen vadīja pašvaldību lietu ministriju, taču domes atlaišanu panācis nebija.

"Ja pastāv tikai divas rīcības iespējas - atstādināt Ušakovu vai nedarīt neko, tad mēra atstādināšana, protams, ir pareizs solis. Bet pastāv normatīvajos aktos noteikta iespēja likumpārkāpumu gadījumos atlaist Rīgas domi. Un tas ir tieši šis gadījums," par Dzintara pausto pozīciju aģentūru LETA informēja nacionālajā apvienībā. Esošais pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (AP) gan ir uzsvēris, ka ministrijas veiktajās pārbaudēs nav konstatēti tādi visas domes pieļauti likuma pārkāpumi, kas varētu kalpot par pamatu tās atlaišanai.

Politiķis pauž viedokli, ka pašlaik pēc pilsētas mēra atstādināšanas Ušakovs tikai formāli esot zaudējis iespējas vadīt domi un ka joprojām domes deputātu vairākumu veido viņa partija "Saskaņa" kopā ar "Gods kalpot Rīgai". "Jebkuros būtiskos balsojumos tā pati vecā domes koalīcija ieslēgs balsošanas mašīnu un pieņems jebkādus, Ušakova komandai vajadzīgos lēmumus. Pēc būtības nekas nemainīsies," akcentē Dzintars.

VL-TB/LNNK līderis norāda arī uz saglabāto Ušakova mēra kabinetu, kur viņš varēšot "netraucēti turpināt koordinēt domes vairākuma darbību".

"Pēc korupcijas skandāliem un apjukuma partijas "Saskaņa" un tās atbalsta struktūru iekšienē, ārkārtas domes vēlēšanas nozīmētu reālu iespēju atņemt Maskavai pietuvinātajiem spēkiem varu Latvijas galvaspilsētā," uzsver Dzintars.

Kā ziņots, Pūce ir izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Rīkojumā uzskaitīti vairāki Ušakova kā Rīgas mēra un kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētāja pārstāvja izdarīti pārkāpumi. Šo rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas.

Ušakovs publiski paudis, ka Pūces rīcību uzskata par politisku un gatavojas pārsūdzēt Pūces rīkojumu un ir pārliecināts, ka visi pārmetumi tiesā būs aptspēkojami.

Uz augšu