Nomiris bijušais Rīgas domes deputāts Zaharovs

Svece (ilustratīvs foto).

FOTO: Ieva Lūka/LETA

73 gadu vecumā mūžībā aizgājis bijušais Rīgas domes deputāts Nikolajs Zaharovs, kurš divos domes sasaukumos tika ievēlēts no "Saskaņas centra" (SC) un SC/"Gods kalpot Rīgai" apvienotā saraksta, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1946.gadā dzimušais Zaharovs 1969. gadā absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, bet 1983. gadā - Ļeņingradas Augstāko partijas skolu.

Vairākus gadus viņš darbojies vadošos amatos ar metālapstrādi saistītos uzņēmumos, bet uz Rīgas domi pirmo reizi kandidējis 2001. gadā no Labklājības partijas saraksta.

2006. gadā Zaharovs kļuvis par SC valdes locekli un kandidējis 9. Saeimas vēlēšanās no SC saraksta. 2009.  gadā viņš no SC saraksta kandidējis Rīgas domes vēlēšanās un iekļuvis Rīgas domē, kur ievēlēts par Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāju. Aptuveni gadu viņš strādājis pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdē. 2013. gadā Zaharovs ievēlēts arī jaunajā domes sasaukumā.

Pēc tam Zaharovs kandidējis 2017.gadā notikušajās Rīgas domes un 2018.gadā notikušajās 13.Saeimas vēlēšanās, bet nav ievēlēts. Kandidējot 13.Saeimas vēlēšanās, Zaharovs cita starpā deklarējis, ka viņš skaidrā naudā uzkrājis 240 000 eiro.

2009. gadā plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka Zaharovs guvis smagus ievainojumus medību laikā Jelgavas novada Zaļeniekos.

Zaharovs bija viens no cilvēkiem, ar kuriem SIA "Rīgas satiksme" pērn noslēdza līgumus par konsultāciju sniegšanu dažādos jautājumos. Kā šogad vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", par konsultācijām alternatīvās degvielas ieviešanā Zaharovs no pašvaldības uzņēmuma mēnesī bija saņēmis ap 3000 eiro.

Uz augšu