O, 28.03.2023.

Rosļikovs lietā par nacionālā un etniskā naida izraisīšanu figurē kā liecinieks

Papildināts
TVNET/LETA
Rosļikovs lietā par nacionālā un etniskā naida izraisīšanu figurē kā liecinieks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22
Aleksejs Rosļikovs
Aleksejs Rosļikovs Foto: Paula Čurkste/LETA

Kratīšana Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Alekseja Rosļikova (S) kabinetā veikta Valsts drošības dienesta (VDD) sāktā kriminālprocesā par nacionālā, rasu un etniskā naida izraisīšanu, TVNET uzzināja Valsts drošības dienestā.

VDD ne apstiprina, ne noliedz, ka būtu aizturējis Rosļikovu. Atbildot uz TVNET jautājumu par Rosļikova aizturēšanu, dienests gan norādīja, ka šodien tiekot veiktas "tiesas sankcionētas procesuālas darbības vairākos objektos."

Pats Rosļikovs raidījumam "TV3 ziņas" norādīja, ka nevar sīkāk komentēt kratīšanas iemeslus. Tajā pašā laikā viņš skaidroja, ka, viņaprāt, VDD procesuālās darbības veiktas tādēļ, ka viņš ir partijas "Saskaņa" biedrs un Rīgas domes deputāts.

"Sakarā ar to, ka tas ir VDD, viennozīmīgi visi jautājumi, kurus viņi skata, ir saistīti ar valsts drošību. Diemžēl sarunas tematu nevaru izpaust, bet, ņemot vērā manu politisko piederību un karjeru Rīgas domē, viss ir saistīts un loģiski," sacīja Rosļikovs.

"Šīs darbības tiek veiktas kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 78. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. Izmeklēšanas interesēs VDD no plašākiem komentāriem šobrīd atturas," teikts VDD paziņojumā presei. 

Vēlāk ziņu aģentūrai LETA VDD apstiprināja, ka Aleksejam Rosļikovam (S) kriminālprocesā par nacionālā, rasu un etniskā naida izraisīšanu ir piemērots liecinieka statuss. 

Dienestā uzsvēra, ka viņš nav aizturēts un viņam nav piemērots neviens drošības līdzeklis.

Krimināllikuma 78. panta nosaukums ir "Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana". 

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VDD veiktās darbības saistītas ar šī gada februārī izplatītajām skrejlapām, uz kurām pausts aicinājums ierasties uz partijas "Saskaņa" atbalsta mītiņu.

Tāpat darbības, iespējams, veiktas saistībā ar sociālo tīklu vietnē "Facebook" esošās lapas "101.kilometrs" aktivitātēm. Aģentūra LETA novēroja, ka šajā platformā tiek publicēti ieraksti, kas bieži vien vēsta par Latviju kā neizdevušos valsti, tostarp, izsmejot pie varas esošos politiķus. Tāpat ierakstos bieži kritizēta Rīgas domes vadība.

Sociālajos tīklos toreiz izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem tika izplatītas lapiņas, kurās redzams nu jau atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: "Tāpēc, ka krievs".

VDD darbinieki domes telpās atradušies aptuveni pusstundu un apmeklējuši tikai Rosļikova kabinetu, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē. Sīkākas informācijas par notikušo domei neesot.

Latvijas Televīzija vēsta, ka pēc kratīšanas Rosļikovs operatīvo darbinieku pavadībā pametis Rīgas domi. Rosļikovs uz aģentūras LETA zvaniem neatbild. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VVD darbinieki paviesojušies arī Rosļikova mājas.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) aģentūrai LETA apliecināja, ka bija klāt šajās procesuālajās darbībās, ko paredz viņa kā domes pagaidu vadītāja amats. Vienlaikus neko sīkāk viņš nekomentēja, uzsverot, ka ir parakstījies par ziņu neizpaušanu.

Deputāts Viesturs Zeps (LA) aģentūrai LETA norādīja, ka redzējis Rosļikovu aizejam kopā ar kādas drošības iestādes darbiniekiem, tomēr nemanīja, ka darbinieki būtu izņēmuši datoru, dokumentus vai citus pierādījumus.

Savukārt "Saskaņas" frakcijas deputāts Mihails Kameņeckis (S) aģentūrai LETA sacīja, ka par drošības iestāžu vizīti pie partijas biedra viņam nekādas informācijas nav. "Tas gan arī ir loģiski, jo drošības dienestu darbinieki parasti par saviem apmeklējumiem neinformē," pauda deputāts.

Rosļikova amatpersonas deklarācijā par 2018.gadu norādīts, ka viņam pieder dzīvoklis Rīgā. Galvaspilsētas pašvaldība darba algā Rosļikovam aizvadītajā gadā izmaksājusi 12 372 eiro. Deputātam ir arī parādsaistības 106 050 eiro apmērā.

Viņš bez darba Rīgas domē bijis arī valdes loceklis uzņēmumā SIA "ORDO Security", kur viņam pieder arī kapitāldaļas. "Firmas.lv" informācija liecina, ka šim uzņēmumam izveidojies nodokļu parāds 28 083 eiro apmēra un pērn tiesa uzņēmumu pasludināja par maksātnespējīgu.

Viņš pērn strādājis arī par direktoru uzņēmumā "TaksiLV", kuram saskaņā ar "'Firmas.lv" informāciju izveidojies 9600 eiro liels nodokļu parāds. Pērn no šī uzņēmuma Rosļikovs algā saņēmis 1725 eiro.

Rosļikovs ir arī valdes loceklis Apsardzes darbinieku biedrībā, Latvijas Apsardzes nozares darbinieku arodbiedrībā un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu