Lietuvā liedz iebraukt skandalozajam vēsturniekam Ērvingam (2)

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Deivids Ērvings
Deivids Ērvings Foto: Reuters/ScanPix

Lietuva iekļāvusi melnajā sarakstā par holokausta noliegšanu tiesāto britu vēsturnieku Deividu Ērvingu. Kā ziņu aģentūrai BNS pavēstīja Lietuvas Migrācijas departamenta vadītāja Evelīna Gudzinskaite, šāds lēmums pieņemts, vadoties pēc Ārlietu ministrijas sniegtajiem materiāliem.

Aizliegums 81 gadu vecajam Ērvingam iebraukt Lietuvā ir spēkā līdz 2024.gada 15.aprīlim.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs iepriekš šomēnes paziņoja, ka Ērvings nav gaidīts Lietuvā.

"Viņa ideju izplatīšana, noliedzot holokaustu un slavinot Ādolfu Hitleru, Lietuvā ir noziegums un mēs nevaram pieļaut šādu noziegumu pastrādāšanu," norādīja Linkevičs, komentējot ziņas, ka vēlāk šogad Ērvings plāno apmeklēt reģiona valstis.

Pēc Linkveciča teiktā, viņam bija informācija, Ērvings, kurš paziņojis par plāniem septembrī apmeklēt Poliju, varētu ierasties arī Lietuvā.

Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs pagājušajā mēnesī pavēstīja, ka Ērvingam, visticamāk, tiks liegta iebraukšana valstī.

Ērvings par holokausta noliegšanu savulaik ticis notiesāts Austrijā un izraidīts no Vācijas.

1977.gadā plašu sašutumu izraisīja Ērvinga grāmata "Hitler's War" ("Hitlera karš"), kurā viņš apgalvojis, ka nacistu diktators līdz 1943.gadam neesot zinājis par ebreju masveida slepkavībām un viņš nekad neesot devis pavēli holokausta sākšanai.

Ērvings 1993.gadā tika izraidīts no Vācijas, kur viņš notiesāts par to, ka noliedzis gāzes kameru pastāvēšanu Aušvicā.

2000.gadā Ērvings Londonā zaudēja lietu viņa prasībā par apmelošanu, kas bija iesniegta pret ASV vēsturnieci Deboru Lipštatu, kura savā grāmatā "Denying the Holocaust: The Growing Assault on Truth and Memory." ("Holokausta noliegšana: Pieaugošie uzbrukumi patiesībai un piemiņai") Ērvingu bija pieskaitījusi "holokausta noliedzējiem".

2006.gadā Austrijas tiesa Ērvingam piesprieda trīs gadu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu holokausta noliegšanā. Pēc gada Ērvings tika atbrīvots un izraidīts uz Lielbritāniju.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu