Lielbritānijas parlamenta deputāts par Deripaskam noteikto sankciju atcelšanas lobēšanu saņēmis iespaidīgu prēmiju

Lielbritānijas parlamenta augšpalātas deputāts Gregorijs Barkers

FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas parlamenta augšpalātas deputāts Gregorijs Barkers par Krievijas oligarham Oļegam Deripaskam noteikto sankciju daļēju atcelšanu saņēmis prēmiju trīs līdz četru miljonu sterliņu mārciņu apmērā, vēsta ASV finanšu ziņu un datu aģentūra “Bloomberg”, atsaucoties uz situāciju pārzinošiem avotiem.

Barkers ir arī Krievijas alumīnija uzņēmuma “En+” direktoru padomes vadītājs. Šis uzņēmums ir saistīts ar Deripasku un tas bija viens no uzņēmumiem, kuram noteiktās sankcijas šā gada sākumā atcēla ASV Finanšu ministrija.

Kā norāda “Bloomberg”, Barkers vairāku mēnešu garumā piedalījies intensīvās sarunās Vašingtonā, Londonā un Maskavā.

Šo sarunu rezultātā tika panākta vienošanās par sankciju atcelšanu vairākiem ar Deripasku saistītiem uzņēmumiem, tostarp alumīnija uzņēmumam “Rusal”.

Kā šā gada sākumā vēstīja tīmekļa izdevums “The Bell”, lobiju uzņēmums “Mercury”, kas arī palīdzēja panākt Deripaskas aktīviem noteikto sankciju atcelšanu, par saviem pakalpojumiem saņēma aptuveni vienu miljonu ASV dolāru.

Uzņēmumu “Mercury” esot noalgojis tieši Barkers, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

Deripaska un viņa uzņēmumi sankciju sarakstā tika iekļauti pagājušā gada aprīlī.

Vienošanās par sankciju atcelšanu Deripaskas aktīviem paredz, ka viņš ievērojami samazina savu daļu šajās kompānijās.

Pats Deripaska joprojām ir “melnajā sarakstā”. Tāpat spēkā ir sankcijas attiecībā uz vairākiem citiem viņam piederošiem uzņēmumiem, tostarp Krievijas autobūves uzņēmumu GAZ.

Uz augšu