ES līderi sola turēties pie vienotības un likuma varas principiem

FOTO: AFP / Scanpix

Eiropas Savienības (ES) līderi samitā Rumānijā pauduši apņēmību turpināt ievērot bloka vienotības un likuma varas principus.

Raugoties nākotnē pēc breksita, bloka līderi solījuši "jaunu savienību", kurā 27 valstis ir gatavas stāties pretī nākotnei kā viens vesels.

Neformālajā samitā piedalījās visas ES dalībvalstis, izņemot Lielbritāniju.

"Vienoti mēs esam stiprāki šajā nemierīgajā un provokatīvajā pasaulē," teikts samitā pieņemtajā dokumentā.

"Mēs atzīstam mūsu pienākumu, kā līderiem, padarīt mūsu savienību stiprāku un mūsu nākotni gaišāku," paziņojuši bloka līderi. Tomēr ar konkrētākiem solījumiem viņi nenāca klajā.

Līderi solījuši "palikt vienoti gan labos, gan grūtos laikos", "aizsargāt mūsu dzīvesveidu, demokrātiju un likuma varu" un nodrošināt, ka "Eiropa ir atbildīgs globāls līderis".

ES valstu līderi arī solījuši sargāt nākotni turpmākajām eiropiešu paaudzēm.

Samitā pieņemtajā "Sibiu deklarācijā", kas tā nosaukta par godu pilsētai, kurā norisinās samits, uzskaitīti kopumā desmit punkti jeb solījumi.

Bez jau minētajiem līderi apņēmušies "aizsargāt vienu Eiropu, no Austrumiem līdz Rietumiem, no Ziemeļiem līdz dienvidiem", vienmēr meklēt kopīgus risinājumus, nākt klajā ar risinājumiem, kad tie ir būtiski nepieciešami, ievērot godīguma principu, nodrošināt līdzekļus ambīciju realizēšanai un aizsargāt savus pilsoņus un gādāt par viņu drošību.

Pēc deklarācijas pieņemšanas ES līderi sāka sarunas par otru dokumentu, kas šajā samitā netiks pabeigts, bet kurā būs izklāstīti detalizētāki plāni.

Gaidāms, ka Eiropadomes prezidents Donalds Tusks samita laikā arī iepazīstinās ar procedūrām nākamā Eiropas Komisijas (EK) vadītāja izraudzīšanai pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

Šomēnes ES dalībvalstīs notiks EP vēlēšanas, pēc kurām mainīsies arī bloka vadība.

Uz augšu