Amatpersonas izsaka līdzjūtību Albānijas karavīra Tanuši ģimenei

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas amatpersonas izteikušas līdzjūtību vairākas dienas pēc Ādažu poligonā notikušā traģiskā negadījuma mūžībā aizgājušā Albānijas karavīra majora Klodiana Tanuši ģimenei un draugiem.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierakstā sociālajā tīklā "Twitter" uzsvērts, ka šodien mēs atkal sērojam par karavīra nāvi. Prezidents izteicis visdziļāko līdzjūtību majora Tanuši radiniekiem un draugiem. Viņš arī norādījis, ka Latvija augsti vērtē Albānijas ieguldījumu NATO misijā Latvijā.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izteicis līdzjūtību bojāgājušā karavīra ģimenei un draugiem.

Paziņojot par karavīra nāvi, arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) izteica visdziļāko līdzjūtību viņa tuviniekiem un draugiem, dienesta biedriem un Albānijas tautai. "Vēlos pateikties Intensīvās terapijas klīnikas ārstiem un personālam, kuri darīja visu, lai cīnītos par karavīra dzīvību. Latvija ir ļoti pateicīga mūsu sabiedrotajai Albānijai par ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā," paziņojumā medijiem uzsvēra Pabriks.

Arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš izteica visdziļāko atbalstu un līdzjūtību bojāgājušā karavīra tuviniekiem, dienesta biedriem, Albānijas bruņotajiem spēkiem un Albānijas tautai. "Ikvienai tautai smags ir karavīra zaudējums, un mēs šajā smagajā brīdī esam kopā ar mūsu sabiedrotajiem," uzsvēra Kalniņš.

Jau ziņots, ka pirmdien, 6.maijā, plkst.9.13 Ādažu poligonā notika negadījums, kura laikā dzīvību zaudēja viens Albānijas bruņoto spēku karavīrs un divi tika nogādāti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas viens no viņiem slimnīcu pameta jau 6.maijā, gūtās traumas bija virspusējas.

Otra karavīra stāvoklis bija galēji smags un Intensīvās terapijas klīnikā ārsti cīnījās par viņa dzīvību. Vēlā piektdienas vakarā Aizsardzības ministrija paziņoja, ka karavīrs no gūtajām traumām miris.

Militārā policija ir uzsākusi un veic kriminālprocesu par sprādziena faktu Ādažu poligonā. Kriminālprocesā ir veiktas sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, piesaistot arī kompetentus ekspertus no Valsts policijas. Lai noteiktu sprādziena iemeslu un to, kāds sprādzienbīstams priekšmets ir detonējis, tiks veiktas ekspertīzes. Izmeklēšanas interesēs patlaban nekāda plašāka informācija netiks sniegta.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu