Rīgas pašvaldība savām biedrībām nelietderīgi izlietojusi € 21 miljonu

No amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs un bijušais vicemērs Andris Ameriks

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Pēdējo trīs gadu laikā, bezrūpīgi izturoties pret nodokļu maksātāju naudu un neprasot nekādus rezultātus, Rīgas dome dāsni dotējusi biedrības un šādā veidā nelietderīgi iztērējusi vismaz 21 miljonu eiro, tā, atsaucoties uz Valsts kontroles ziņojumu, vēsta TV3 Ziņas.

No amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) Valsts kontroles secinājumiem nepiekrīt un tos sauc par politiskiem.

Savā vēl nepubliskotajā revīzijā Valsts kontrole vētījusi Rīgas domes dažādām biedrībām un nodibinājumiem piešķirtās naudas lietderību un likumību, īpaši izceļot divus nodibinājumus – ”Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” un ”Riga.lv”.

Revīzijā apskatīti trīs pēdējie gadi. Kopumā no sava budžeta pašvaldība biedrībām un nodibinājumiem devusi 26,5 miljonus eiro, bet lauvas tiesa jeb 20,9 miljoni tikuši nodibinājumiem ”Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” un ”Riga.lv”.

Valsts kontroles ieskatā šis – gandrīz 21 miljons eiro – trīs gados nav izlietots lietderīgi.

Nodibinājums ”Riga.lv” finanšu atskaitēs uzrādot nepatiesus finanšu datus – izdevumi mākslīgi palielināti. Valsts kontrole apšauba arī portāla “Riga.lv” lietderība – piemēram, tā štata žurnāliste ar atlīdzību 650 eiro mēnesī pērn janvārī, martā un jūnijā kopumā sagatavojusi 41 rakstu, no kuriem 25 raksti ir pārpublicēti materiāli no informācijas pirmavota ar identisku saturu.

Kopumā VK secina, ka pašvaldība ar nodokļu maksātāju naudu nav rīkojusies saimnieciski, tādējādi pārkāpjot likumu.

VK izsmeļošo pārskatu publiskos jaunnedēļ. Zināms, ka minēto biedrību finansēšanu pēta arī KNAB.

Uz augšu