Francijā aizturēti četri cilvēki Lionas sprādziena lietā
Papildināts

FOTO: AFP/SCANPIX

Francijas policija aizturējusi četrus aizdomās turamos saistībā ar pagājušajā nedēļā Lionā notikušo sprādzienu, kurā cieta 13 cilvēki, pirmdien paziņojis Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

Dažas stundas pēc tam, kad policija bija aizturējusi aizdomās par spridzināšanu turēto IT studentu alžīrieti, likumsargi veica kratīšanu namā Ulēnā, Lionas dienvidu priekšpilsētā.

Vēlāk tika aizturēti vīrieša vecāki, kas nogādāti policijā nopratināšanai, kā arī vēl viens students Alžīrijas pilsonis, kas bijis rados ar pārējiem aizturētajiem, pavēstīja Parīzes prokuratūra, kuras jurisdikcijā Francijā atrodas terorisma lietas.

Galvenais aizdomās turamais līdz šim policijas redzeslokā nebija nonācis, sacīja Lionas mērs Žerārs Kolons.

Viņš aizturēts, kāpjot laukā no autobusa, sacīja mērs. Aizdomās turamais mierīgi pacēlis gaisā rokas, kad pamanījis, ka viņam tuvojas policisti.

Vīrieša māsa arī nopratināta, bet viņa nav aizturēta, norādīja prokuratūra.

"Tas ir atvieglojums visiem Lionas iedzīvotājiem. Es uzskatu, ka lieta ir atrisināta," paziņoja Kolons. "Ja bija kāds tīkls, tas ir identificēts un noteikti tiks likvidēts," viņš piebilda.

Policija kopš sprādziena meklēja vīrieti, kas tika pamanīts, braucam ar velosipēdu netālu no sprādziena vietas. Viņam bija melna mugursoma. Vai viņš ir viens no aizturētajiem, nav zināms.

Spridzeklis, kurā atradās naglas un lodveida gultņi, eksplodēja pie maiznīcas gājēju ielā uz šauras zemes strēles starp divām upēm Lionas vēsturiskajā centrā.

Policija izmeklē notikušo kā iespējamo teroraktu.

Sprādzienā cieta 13 cilvēki - astoņas sievietes, desmitgadīga meitene un četri vīrieši. 11 no cietušajiem nācās ārstēties slimnīcā, bet pārējiem medicīniskā palīdzība tika sniegta uz vietas.

Neviens grupējums nav uzņēmies atbildību par šo sprādzienu.

Uz augšu
Back