Tallinā spriež par laukuma nosaukšanu Borisa Ņemcova vārdā
Vai Rīga paliks vienīgā Baltijas galvaspilsēta bez Ņemcova laukuma?

FOTO: Reuters/ScanPix

Tallinas domes opozīcijā esošās Reformu partijas, partijas "Tēvzeme" un Sociāldemokrātiskās partijas frakcijas ierosinājušas pārdēvēt vienu no Igaunijas galvaspilsētas laukumiem 2015.gadā noslepkavotā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova vārdā.

Reformu partijas politiķis Ēriks Nīless Kross atgādinājis, ka kādreizējais Krievijas vicepremjers, kas vēlāk kļuva par vienu no līderiem opozīcijas kustībā pret pašreizējā prezidenta Vladimira Putina režīmu, bijis Igaunijas draugs un bieži ciemojies Tallinā.

Viņš aicinājis novērtēt un pieminēt Ņemcova uzticību brīvības, demokrātijas un cilvēktiesību vērtībām.

"Ņemcova aktivitātes rietumvalstīs, arī Igaunijā, viesa cerību, ka iespējama mierīga un demokrātiska Krievija, kas reiz varētu kļūt par uzticamu un draudzīgu partneri. Diemžēl šī darbība viņam maksāja dzīvību," sacījis Kross.

"Lai pieminētu Ņemcova ieguldījumu demokrātijas un cilvēktiesību aizstāvēšanā un atgādinātu, ka Putina režīma noziegumi nav beigušies, mēs ierosinām izraudzīties piemērotu un šā mērķa cienīgu laukumu Tallinā un pārdēvēt to Borisa Ņemcova vārdā.

Es ieteicu pilsētas domei pārdēvēt laukumu Svētā Gara baznīcas priekšā. Ja šī izvēle nav laba, mēs esam gatavi diskutēt par citām iespējām," viņš piebildis.

Kā norāda Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR ziņu portāls, piedāvātais laukums atrodas netālu no Krievijas vēstniecības.

Tikmēr Tallinas vicemērs, galvaspilsētā un valstī valdošās Centra partijas politiķis Andrejs Novikovs par šo priekšlikumu izteicies visai skeptiski, paziņodams, ka "diezin vai katram Igaunijas draugam pilsētā varētu atrasties kāda iela vai laukums".

"Ja jau iesniegts oficiāls priekšlikums, tas, protams, tiks izskatīts. Ielu un laukumu pārdēvēšana ietilpst vietvārdu komisijas kompetencē, tādēļ tiks ņemts vērā tās viedoklis, bet pēc tam pilsētas mērija pieņems koleģiālu lēmumu," viņš sacījis portāla krievu redakcijai.

"Jūs sakāt, ka Ēriks Nīless Kross nosaucis Ņemcovu par lielu Igaunijas draugu? Man grūti iztēloties, ka katram Igaunijas draugam Tallinā atradīsies sava iela vai laukums," paziņojis vicemērs.

Kā ziņots, Borisa Ņemcova vārdā jau nosaukts skvērs Viļņā, kas atrodas iepretī Krievijas vēstniecībai, un ielas posms Vašingtonā, kas arī atrodas pie Krievijas vēstniecības, bet pērn novembrī lēmumu par Borisa Ņemcova vārda piešķiršanu skvēram pie Krievijas vēstniecības Ukrainā pieņēma Kijevas pilsētas padome.

Uz augšu