Zviedru mēbeļu gigants Lietuvā atver unikālu glempinga vietu

TVNET
Zviedru mēbeļu gigants Lietuvā atver unikālu glempinga vietu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ikea/Publicitātes foto

Aicinot ikvienu pavadīt vairāk laika pie dabas, Zviedrijas mēbeļu ražošanas uzņēmums IKEA atklājis unikālu glempinga vietu – labiekārtotu telšu pilsētiņu, kur atpūsties un pārnakšņot. Viena nakts divvietīgā teltī, kas iekārtota kā viesnīcas istaba, vienam cilvēkam maksās 10 EUR. Teltis, kur baudīt vasaras naktis, atrodas netālu no Viļņas un ir pieejamas rezervācijai vietnē „Airbnb“.

Termins glempings ir veidots no diviem angļu valodas vārdiem: glamurous jeb burvīgs un camping jeb kempings. Tas ir tāds kempinga veids, kurā apvienotas viesnīcas ērtības un būšana dabā; pēdējos gados šādas atpūtas vietas ir guvušas popularitāti visā pasaulē – no Āfrikas tuksnešiem līdz Andu kalniem. Tagad šāda vieta ir atvērta arī Lietuvā, netālu no galvaspilsētas Viļņas.

Foto: Ikea/Publicitātes foto

„IKEA aptauju rezultāti atklāj, ka Baltijas valstu iedzīvotājiem ikdienā trūkst laika sev un būšanas pie dabas, tāpat mēs vēlētos vairāk atpūsties no darba. Mēs ņemam vērā cilvēku vēlmes un meklējam veidus, kā palīdzēt tās piepildīt, tāpēc esam radījuši publisku brīvdabas atpūtas vietu, kur ikviens var pavadīt brīvo laiku un rezervēt sev glempinga telti nakšņošanai. Tajā pašā laikā esam pārliecināti, ka ar nelieliem ieguldījumiem var radīt līdzīgu atpūtas vietu arī savās mājās – uz balkona, terases vai dārzā. Mēs vēlamies iedvesmot cilvēkus meklēt neparastus risinājumus, kā atpūsties un noķert atvaļinājuma sajūtu ikdienā,“ skaidro Kristina Mažeikīte, IKEA mārketinga vadītāja Baltijas valstīs.

Viņa stāsta, ka šī ir pirmā IKEA glempinga vieta Baltijas valstīs un šogad tā izvietota veikparka „Wake Way“ teritorijā pie Nemeža (Nemėžis) ezera, vien dažu minūšu brauciena attālumā no Viļņas.

Tur ierīkotas piecas dažādas teltis ar atsevišķu terasi pie katras, kā arī kopēja atpūtas vieta ar rotaļu laukumu bērniem un vietu grilēšanai. Glempinga viesiem ir pieeja kopējai parka infrastruktūrai, dušām, tualetēm un bezvadu internetam.

Foto: Ikea/Publicitātes foto

“IKEA ir pazīstams ar zemām cenām, tāpēc arī nakšņošanu glempingā mēs piedāvājam par daudziem pieejamu cenu. Ārzemēs nakšņošana līdzīgos kempingos nereti ir pat dārgāka nekā viesnīcās, bet IKEA, kā ierasts, ir atradis iespēju piedāvāt šo stilīgo un ērto nakšņošanas vietu par 10 EUR vienam cilvēkam. Savukārt tie, kas neizvēlas palikt glempingā pa nakti, varēs bez maksas pavadīt laiku parka teritorijā iekārtotajās atpūtas vietās,” tā Mažeikīte.

Foto: Ikea/Publicitātes foto

IKEA interjera dizainere Eimante Nemane katru glempinga telti iekārtojusi atšķirīgā stilā.

“Viesi varēs palikt piecu dažādu stilu teltīs – izmantojot IKEA mēbeles un interjera priekšmetus, teltīs esam radījuši džungļu, jūrmalas, bohēmiskā stila, Marokas un Indijas noskaņas.

Katrā teltī ir divas vienguļamās gultas un citas mēbeles, kas nepieciešamas ērtai dzīvošanai, mājīgs apgaismojums, paklāji un nepieciešamie trauki. Pie teltīm iekārtotas arī terases ar āra mēbelēm,” saka IKEA interjera dizainere. Viņa piebilst, ka ikviens var ierīkot šādas atpūtas zonas, turklāt kvalitatīva brīvā laika pavadīšana neprasa lielas izmaksas vai tālus ceļojumus – dažreiz atpūsties no ikdienas var, kaut mierīgi izbaudot kafiju uz sava balkona vai pavadot nakti IKEA glempingā.

Foto: Ikea/Publicitātes foto

IKEA glempings būs atvērts līdz rudenim, tā administrācija strādās no 7.00 līdz 22.00 darbadienās un no 9.00 līdz 22.00 brīvdienās.

Teltis rezervācijai pieejamas šeit!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu