Tiesa noraida arī otro prasību par EP vēlēšanu rezultātu atcelšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Administratīvā apgabaltiesa otrdien noraidīja arī politiskās partijas "Jaunā saskaņa" pieteikumu, ar kuru lūgts atcelt Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.

Administratīvā apgabaltiesa secināja, ka no iestāžu puses, konstatējot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) paziņojumu nepiegādāšanas faktu, ir sekojusi aktīva rīcība, lai ar visiem iespējamiem līdzekļiem novērstu pienākuma neizpildes radītās sekas.

Iestāžu izvēlētos informatīvos pasākumus apgabaltiesa atzina par atbilstošiem, jo informācija tika sniegta daudzos plašsaziņas līdzekļos.

Līdz ar to, pieņemot, ka arī vēlētāji izturas pret savām tiesībām un pienākumiem atbildīgi, sekojot līdzi jaunākajai informācijai par EP vēlēšanām, iespējas uzzināt savu vēlētāju iecirkni vēlētājiem kopumā tika nodrošinātas, secinājusi tiesa.

Jau vēstīts, ka tiesa jūnijā sākumā noraidīja identisku prasību, kuru bija iesniegusi partiju apvienība "Latviešu nacionālisti".

CVK 31.maijā apstiprināja galīgos EP vēlēšanu rezultātus.

Saskaņā ar apstiprinātajiem rezultātiem EP ir ievēlēti Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).

CVK šo lēmumu pieņēma, ņemot vērā par partijām nodoto balsu skaitu. Vislielāko atbalstu - 26,2% - EP vēlēšanās saņēmusi "Jaunā Vienotība". Par "Saskaņu" nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - ap 16,4% vēlētāju. Apvienību "Attīstībai/Par!" atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju "Latvijas Krievu savienība" - ap 6,2% balsstiesīgo.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais