Vētras postījumu dēļ slēgtas vairākas dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Miglas žēlots rīts Tukumā pēc vētras
Foto: Miglas žēlots rīts Tukumā pēc vētras Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šīs nedēļas spēcīgās vētras nodarīto postījumu dēļ uz laiku apmeklētājiem nav pieejamas vairākas dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Līdz bojājumu novēršanai DAP aicina, dabā ejot, ievērot īpašu piesardzību.

Vislielākos bojājumus ir nodarījuši vētras gāztie koki, kas sakrituši pāri takām, sabojājuši infrastruktūru, gan bloķējot un salaužot kāpnes, gan sagāžot gājēju tiltiņus. Patlaban apmeklētājiem nav pieejama Piķenes kraujas taka Siguldas Velnalas apkārtnē, kā arī kāpnes no Gaujas tilta Siguldā uz Livonijas ordeņa pili un kāpnes no Gaujas tilta uz vagoniņu.

Šajās vietās ir izvietotas informatīvās zīmes, un GNP viesi tiek aicināti pastaigām un dabas baudīšanai izvēlēties citus maršrutus, aicina Rēna.

Koki pār pastaigu takām bija sagāzti arī Gleznotājkalna apkārtnē, pie Mednieku namiņa Krimuldā, taču šajās vietās tie jau ir sazāģēti un novākti.

Video: vētras postījumi Tukuma rajonā no putna lidojuma

Ņemot vērā, ka postījumu apmērs ir ļoti liels un daudzviet tiem nav iespējams piekļūt ar transportu, bojājumu novēršanai būs nepieciešams laiks, uzsvēra Rēna.

Spēcīgais lietus un izskalojumi sabojājuši arī taku segumu Vikmestes gravā Siguldā un pie Zvārtes ieža, koki sagāzti arī Amatas ģeotakā, un vietām tā nav izmantojama pastaigām.

"Aicinām parka viesus būt saprotošiem un uzmanīgiem, dodoties dabas takās, un būsim pateicīgi, ja, pamanot sagāztus kokus vai cita veida bojājumus, iedzīvotāji par to pavēstīs DAP, tādējādi palīdzot mums daudz īsākā laikā apzināt situāciju visā parka teritorijā un savlaicīgi īstenot taku sakārtošanu," aicināja DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.

Informāciju par pamanītajiem bojājumiem DAP lūdz sūtīt uz e-pastu "info@daba.gov.lv."

DAP aicina dabas draugus ievērot piesardzību vietās, kur sagāztie koki vēl nav novākti, jo tie var būt nestabili un apdraudēt drošību.

Šīs nedēļas spēcīgā vētra nodarījusi postu arī Līgatnes dabas takās, kur gan nogāzti koki un sabojāta infrastruktūra, gan izskalotas taciņas. Līdz bojājumu novēršanai nebūs pieejams aļņu aploka apskates tiltiņš. Daudzviet spēcīgā lietus radīto izskalojumu dēļ ir apgrūtinoši dabas takas izbraukt ar bērnu ratiņiem. Ne Līgatnes dabas taku iemītnieki, ne arī aploku iežogojumi vētrā nav cietuši, stāstīja Rēna.

Foto: Vētras postītā Šlokenbekas muiža

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais