Jaunzēlandes šāvējs noliedz vainu visās apsūdzībās

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrālijas pilsonis Brentons Tarants, kurš 15.martā sarīkoja apšaudi divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, nogalinot 51 cilvēku, piektdien noliedza savu vainu visās viņam izvirzītajās apsūdzībās.

28 gadus vecais Tarants pašlaik ir ievietots Jaunzēlandes vienīgajā maksimālās drošības cietumā Oklendā. Parādoties Kraistčērčas Augstajā tiesā ar audiovizuālu sakaru starpniecību no cietuma, Tarants klusi sēdēja, kamēr advokāts Šeins Teits sacīja, ka viņa klients "nav vainīgs visās apsūdzībās".

Tarantam izvirzīta 51 apsūdzība slepkavībā, 40 apsūdzības slepkavības mēģinājumā un viena apsūdzība teroraktā.

Tiesā tika paziņots, ka Tarantam veiktos psihiskās veselības testos ir noskaidrots, ka viņš ir pieskaitāms un tiesājams. Gaidāms, ka viņš tiks tiesāts nākamgad.

"Nav nekādu problēmu attiecībā uz apsūdzētā piemērotību atzīt vai neatzīt savu vainu, instruēt advokātu, un tikt tiesātam. Tiesas noklausīšanās par viņa piemērotību nav nepieciešama," paziņoja tiesnesis Kamerons Menders.

Tiesas nama publikai pieejamās vietās bija ieradušies apmēram 80 izdzīvojušie un nogalināto radinieki, lai palūkotos uz apsūdzēto.

Tiesnesis Menders noteica, ka prāva sāksies nākamā gada 4.maijā. Teits sacīja, ka tā varētu ilgt vismaz sešas nedēļas.

"Tiesa uzņemas novest nopietnas krimināllietas līdz prāvai gada laikā no aizturēšanas. Šīs lietas mērogs un sarežģītība padara to par izaicinājumu," sacīja Menders.

Uz augšu