C, 28.09.2023.

Skandālā iesaistītais Austrijas galēji labējais politiķis Štrahe atteicies no EP deputāta mandāta

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Bijušais galēji labējās Austrijas Brīvības partijas līderis Hanss Kristiāns Štrahe
Bijušais galēji labējās Austrijas Brīvības partijas līderis Hanss Kristiāns Štrahe Foto: Reuters/ScanPix

Bijušais galēji labējās Austrijas Brīvības partijas (FPÖ) līderis Hanss Kristiāns Štrahe atteicies no Eiropas Parlamenta (EP) deputāta mandāta.

Viņš pirmdien paziņoja par atteikšanos no EP deputāta mandāta un solīja atgriezties politikā, tiklīdz būs noskaidrojis, kurš organizēja video, kura nonākšana atklātībā pagājušajā mēnesī lika viņam atkāpties no amata un krita Austrijas valdība.

Štrahe atkāpās no Austrijas vicekanclera un FPÖ vadītāja amata maija vidū pēc tam, kad atklātībā nonāca 2017.gadā slepus uzņemts video, kurā Štrahe runā par potenciāliem infrastruktūras kontraktiem un darījumiem mediju jomā ar kādu sievieti, kas uzdodas par Krievijas oligarha radinieci un Latvijas pilsoni, lai gan vēlāk noskaidrojās, ka viņa ir Bosnijas un Hercegovinas pilsone.

Tomēr maija beigās notikušajās EP vēlēšanas 50 gadus vecais politiķis ieguva EP deputāta mandātu, saņemot no atbalstītājiem 45 tūkstošus plusiņu, kas ļāva viņam no 42.vietas sarakstā pakāpties uz pirmo vietu.

"Štrahe ir rīkojies pareizi," paziņoja izraudzītais FPÖ līderis Norberts Hofers, piebilstot, ka "ir jānoskaidro Ibizas video juridiskās sekas un fona informācija".

Lai gan Štrahe ir iesniedzis kriminālprasību pret nezināmām personām, kas viņu esot iegāzušas, pret viņu pašu izmeklēšanu sākusi Austrijas pretkorupcijas prokuratūra.

"Mana politiskā dzīve, kas vienmēr bijusi koncentrēta uz Vīni un Austriju, pilnīgi noteikti nav beigusies," pārliecību pauda bijušais FPÖ līderis.

Piektdien FPÖ paziņoja, ka Štrahes sieva Filipa būs partijas saraksta līdere septembrī gaidāmajās Austrijas parlamenta vēlēšanās, kas nozīmē, ka viņa, visticamāk, iegūs parlamenta apakšpalātas deputāta mandātu.

EP vēlēšanās Brīvības partija ieguva 17,2% vēlētāju atbalsta un trīs no Austrijas 18 vietām EP.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais