S, 30.09.2023.

Kas par skaistuli! Milzu zirneklis pieķerts mielojamies ar oposumu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Kur gan citur, ja ne Austrālijā. Attēlā redzamais medniekzirneklis uzskatāmi parāda savu dominanci pār vārguļiem un vienā mierā mielojas ar oposumu.

Ar unikālajām fotogrāfijām Facebook grupā “Tasmanian Insects and Spiders” dalījās Tasmānijas iedzīvotāja Džastina Leitona, kuras vīrs tās uzņēma kādā namiņā, Tasmānijas Nacionālajā parkā.

Facebook grupas dalībnieki ātri vien šo zirnekli identificēja kā medniekzirnekli, ko nereti dēvē arī par milzu krabjzirnekli. Šīs sugas īpatņi ir lieli, ar garām kājām un mīt visā Austrālijas teritorijā. Fotogrāfijā redzamais zirneklis karājas ar galvu uz leju durvju ailē un ir sagrābis savu upuri – jau mirušu oposumu.

Vidēji medniekzirnekļa kāju plētums var sasniegt pat 15 centimetrus, bet pats ķermenis vidēji ir 2 centimetrus garš.

Kā vēstīts raidījumā “Tasmania Talks”, Leitonas vīrs zirnekli pamanīja, kad namiņā veica sīkus remontdarbus. Pēc tam, kad tika uzņemtas fotogrāfijas, viņš zirnekli ielicis tukšā saldējuma kārbā un iznesis ārā. Zirneklis ātri aizbēdzis, savu maltīti atstājot aiz sevis.

Medniekzirnekļi ir veikli plēsēji, kas izmanto savus spēcīgos ilkņus, lai savos upuros ievadītu nāvējošu indi. Medniekzirnekļi parasti medī dažādus insektus, reptiļus un pat citus zirnekļus, tomēr nav pārsteigums, ja tie reizēm izvēlas arī mazus zīdītājus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu