Jaunais Lielbritānijas premjers tiks nosaukts 23.jūlijā

TVNET/LETA
Jaunais Lielbritānijas premjers tiks nosaukts 23.jūlijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Brexit demonstrācijas Londonā
Brexit demonstrācijas Londonā Foto: SCANPIX

Uzvarētājs cīņā par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera un valsts premjerministra amatu tiks nosaukts 23.jūlijā, otrdien pavēstīja Konservatīvā partija.

Uz augsto amatu pretendē bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons un pašreizējais ārlietu ministrs Džeremijs Hants. Labākas izredzes uz uzvaru tiek prognozētas Džonsonam.

Šos divus kandidātus no desmit pretendentu vidus izraudzījās Konservatīvās partijas 313 likumdevēji. Džonsons un Hants tagad cenšas sev par labu pārliecināt 160 000 partijas biedru, kuriem ir jāizdara galīgā izvēle.

Biļeteni balsošanai pa pastu tiks izsūtīti no 6. līdz 8.jūlijam, un termiņš, līdz kuram tie ir jānogādā atpakaļ, ir 22.jūlija plkst.17.

"Nākamais Konservatīvās partijas līderis tiks nosaukts otrdien, 23.jūlijā. Par šādu procesu vienojušies abi kandidāti," teikts partijas paziņojumā.

Tiklīdz tiks izziņots amata mantinieks, pašreizējā premjerministre Terēza Meja dosies pie karalienes Elizabetes II, lai oficiāli iesniegtu paziņojumu par atkāpšanos.

Tad uz Bakingemas pili dosies premjera amata mantinieks, lai tiktu apstiprināts amatā.

Konservatīvajai partijai parlamenta apakšnamā nav vairākuma, un tā pie varas atrodas, pateicoties aliansei ar Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partiju (DUP).

Iespējams, ka opozīcijas Leiboristu partija uzreiz pieprasīs uzticības balsojumu jaunajam premjeram, šādi spiežot pierādīt, ka viņam ir pietiekams atbalsts, lai vadītu valdību.

Tas varētu notikt līdz 25.jūlijam, kad parlaments dosies vasaras brīvdienās, vai arī būs jāgaida uz likumdevēju atgriešanos 3.septembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu