P, 20.03.2023.

Kalniete EP plāno strādāt divās komitejās un apakškomitejā, tomēr atteikusies no amata frakcijā

TVNET/LETA
Kalniete EP plāno strādāt divās komitejās un apakškomitejā, tomēr atteikusies no amata frakcijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete Foto: Evija Trifanova/LETA

Eiroparlamentāriete Sandra Kalniete (JV) jaunajā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā plāno strādāt Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā, aģentūrai LETA pauda politiķe.

Kalniete iepriekšējā sasaukumā ieņēma arī Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas priekšsēdētāja vietnieces amatu, tomēr šoreiz no šī amata viņa atteikusies. "Es atteicos, jo man mājās situācija nav tāda, lai es varētu uzņemties tik lielu papildu slodzi, kāda ir priekšsēdētaja vietniecei," sacīja Kalniete.

Kā skaidroja politiķe, viņa iekļauta šajās komitejās un apakškomitejā apstiprināšanai, kas nozīmē, ka "zināms vienošanās līmenis ir sasniegts". Vienlaikus Kalnieti un citus EP deputātus darbam komitejās paredzēts apstiprināt nākamnedēļ plenārsēdes balsojumā.

Kalniete norādīja, ka viņas izvēlētais komiteju sadalījums saistīts ar viņas līdzšinējo profesionālo un politisko darbību darbību. Viņa bijusi Latvijas vēstniece un ārlietu ministre, kā arī iepriekšējā EP sasaukumā bija ETP grupas priekšsēdētāja vietniece un bija atbildīga par grupas pozīcijas veidošanu visos ārlietu jautājumos.

Pēc Kalnietes paustā, izšķiršanās par darbu šajās komitejās un apakškomitejā bija dabīga. Turklāt, ņemot vērā EP sastāva izmaiņas, palielinoties galēji kreisajiem un galēji labējiem spēkiem, Kalniete par savu uzdevumu redz palīdzēšanu saviem EP kolēģiem saprast Krievijas politikas patiesos mērķus un instrumentus, ar kuriem šī valsts strādā.

Publiski tapis zināms, ka EP ievēlētā deputāta Ivara Ijaba (AP) birojā strādās apvienības "Attīstībai/Par!" līderis Pēteris Viņķelis, kurš līdz šim strādāja Kalnietes birojā. Politiķe informēja, ka Viņķelim viņas birojā bija vislielākā atbildība, proti, viņam bija uzdevums visu koordinēt, un pagaidām nav panākta vienošanās, kuram no viņas biroja darbiniekiem - Mārai Lesiņai vai Mārim Bērziņam - būs lielāka atbildība turpmāk.

Par vietējiem padomniekiem Kalniete izvēlējusies Jāni Karali, kurš strādājis ar politiķi jau iepriekšējā EP sasaukumā, kā arī bijušo eiroparlamentārieti Kārli Šadurski (JV). Šadurskis nodarbošoties ar visu, kas saistīts ar finanšu jautājumiem un ekonomiskajām komitejām.

Tikmēr Kalnieti sabiedrisko attiecību jautājumos konsultēs partijas "Vienotība" pārstāve Elīna Bīviņa.

Kā ziņots, maija izskaņā notikušas Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Saskaņā ar apstiprinātajiem rezultātiem EP ir ievēlēti Valdis Dombrovskis (JV), Kalniete, Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (S/GKR), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ijabs un Tatjana Ždanoka (LKS). Ņemot vērā, ka Dombrovskis turpinās pildīt eirokomisāra pienākumus, viņa vietā EP darbosies Inere Vaidere (JV).

Jaunievēlētā parlamenta pirmā sēde notiks šonedēļ Strasbūrā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu