Juglas ezerā kārtējo reizi konstatēta naftas produktu noplūde

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: VUGD

Juglas ezerā pirmdien konstatētā naftas produktu noplūde radusies no lietus notekūdeņu kanalizācijas novadīšanas kolektora, atklāja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Maruta Bukleviča.

VVD ir sagatavojis vēstuli atbildīgajai iestādei - Rīgas domes Satiksmes departamentam un uzdos šo piesārņojumu novērst, kā arī nekavējoties veikt notekūdeņu kolektoru apkopi, sacīja dienesta pārstāve.

Savukārt Rīgas domes Satiksmes departamentā aģentūrai LETA sacīja, ka tiklīdz konstatēja naftas produkta noplūdi Juglas ezerā, operatīvi reaģēja un apsekoja teritoriju. "Apsekošanas rezultātā konstatēts, ka piesārņojumu, visticamāk, radījušas trešās personas, kas veikušas nelikumīgas darbības, nopludinot naftas produktus Rīgas lietus ūdens kanalizācijas sistēmā, šādi radot piesārņojumu ezerā," sacīja departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Viņa skaidroja, ka tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu, kurš un kādus naftas produktus ir nopludinājis Rīgas lietus ūdens kanalizācijas sistēmā. Satiksmes departaments par notikušo arī plāno vērsties Valsts policijā.

Departaments sadarbojas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldi, lai operatīvi novērstu ūdens piesārņojumu, sacīja Dimante.

Kā ziņots, Juglas ezerā jau otro nedēļu pēc kārtas konstatēta naftas produktu noplūde.

Pirmdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu, ka Juglas ezerā kārtējo reizi redzams naftas produktu pleķis. Izmantojot absorbējošās bonas 180 metru garumā, naftas pleķi dienesta pārstāvji ierobežoja. Notikuma vietā turpmāko uzraudzību veic Valsts vides dienests un pašvaldības policija.

Līdzīgi 12.jūlijā Juglas ezerā tika konstatēti naftas produkti ļoti plānā kārtiņā 100 kvadrātmetru platībā.

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālas vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis aģentūru LETA informēja, ka ūdenī varētu būt nonākuši pāris vai daži litri naftas produktu, jo jau neliels to daudzums spēj aizņemt lielu ūdens platību. Visdrīzāk, ūdenī nonākusi dīzeļdegviela, viņš sprieda. Spriežot pēc citiem gadījumiem, iespējamais cēlonis var būt gan izskalojumi no lietus kanalizācijas, gan negodprātīga rīcība, kādam izlejot kaut ko vairs nevajadzīgu, skaidroja Jasinskis.

Pārbaudīti arī apkārtējie uzņēmumi, taču nekādi pārkāpumi netika konstatēti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu