O, 28.03.2023.

Policija pārgalvīgam BMW šoferim atņem Anglijā iegūtās tiesības

TVNET
Policija pārgalvīgam BMW šoferim atņem Anglijā iegūtās tiesības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Policists. Ilustratīvs attēls.
Policists. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vakar, 22.jūlijā, Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kāds ventspilnieks sociālajā vietnē ievieto videomateriālus un fotoattēlus, kuros redzamas situācijas, kad tiek izdarīti pārkāpumi ceļu satiksmē – agresīva braukšana, kā, piemēram, apzināta sānslīdes radīšana, nepārtrauktās līnijas šķērsošana, braukšana pie luksofora aizliedzošā signāla, kā arī atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana u.c., portālu TVNET informē Valsts policija. 

Valsts policija ir noskaidrojusi, ka šos video sociālajā vietnē ievieto kāds 1998.gadā dzimis transportlīdzekļa “BMW” vadītājs, kurš pagājušajā nedēļas nogalē tika apturēts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

1998.gadā dzimis vīrietis 20.jūlijā pulksten 00:21 Ventspilī pa Lielo prospektu vadot automašīnu “BMW”, pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. Vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, viņš pārvietojās ar ātrumu 110 kilometri stundā, tādā veidā pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu par 60 kilometriem stundā.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 533. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piespriež naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 460 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

Šodien ir pieņemts lēmums vīrietim uz 6 mēnešiem atņemt transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Jāpiebilst, ka autovadītāja apliecību vīrietis ir ieguvis Anglijā.

Policija atgādina, ka likumsargi atrodas ne tikai uz ielām, uzraugot sabiedrisko kārtību, bet arī interneta vidē un sociālajās vietnēs, kur iedzīvotāji ar policiju var komunicēt un nodot informāciju, kura tiek ņemta vērā un pārbaudīta. Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņo par šāda un cita veida pārkāpumiem, kuri apdraud apkārtējo drošību, un atgādina, ka vienmēr likumsargi ir sazvanāmi pa telefonu 110 un šādi informācija tiek nodota operatīvāk, kā arī ir lielāka iespēja pārkāpēju apturēt tajā pašā dienā, pārkāpuma izdarīšanas brīdī.

"Vēršam uzmanību uz to, ka šāda rīcība – dižošanās ar pārkāpumu izdarīšanu, to filmējot, nav varoņdarbs, bet gan rupjš pārkāpums, par kuru ir paredzēts sods," uzsver policija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu