P, 26.09.2022.

Meklējam Latvijas "neatklātās pērles" kopā ar fotogrāfu Jāni Zilveru

TVNET
Meklējam Latvijas "neatklātās pērles" kopā ar fotogrāfu Jāni Zilveru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Zilvers

"Nevis Kanāriju salas, bet  Liepu kalna skatu torni" - šādu izvēli atvaļinājumu laikā piedāvā dabas fotogrāfs Jānis Zilvers. “Latgale man bija kā neatklāts dārgums - te tūrisms ir mazāk attīstīts un vairāk jūtama pirmatnējība, un nav arī jācīnās par brīvu vietu stāvlaukumā,” tā par savu ceļojumu saka Jānis, kurš sadarbībā ar “Huawei” sācis jaunu projektu “Undiscovered”, kura laikā devās atklāt piecas jaunas, mazpazīstamas vietas Latvijā.

Savas atklātās “pērles” fotogrāfs piedāvā arī portāla TVNET lasītājiem. Iepazīt Latvijas dārgumus Jānis devās uz Latgali, apmeklējot Krāslavu, Dagdu, Velnezeru jeb Čortoku, Višķu ezeru un Ambeļu pagastu. 

Lielākais atklājums ceļojuma laikā bijis Lielā Liepu kalna skatu tornis, kas ir augstākais koka skatu tornis Latvijā un sasniedz 34 metru augstumu.

“No skatu torņa paveras fantastiska ainava, paveras plašāks redzējums, kaut kas pavisam nepierasts. Arī sievai un bērniem visvairāk mūsu piedzīvojuma laikā patika tieši skatu torņi, jo uzkāpām vēl citos gan pie Rēzeknes, gan Krāslavā,” stāsta Jānis.

Vēl kāds īpašs pārsteigums bija Pededze, kas ir Aiviekstes pieteka, un tās garums Latvijas teritorijā ir 131 km.

“Visbiežāk visi brauc laivot pa Gauju vai Irbi, taču Pededze mani patīkami pārsteidza, jo, pirmkārt, tā ir ļoti skaista un sena upe, otrkārt - tā ir tukša. Upē gandrīz vai nav citu laivotāju un tūristu, tādēļ tās dabas skaistumu var baudīt ekskluzīvā vienatnē,” stāsta Jānis.

Fotogrāfs Latvijas apslēptās pērles devās meklēt kopā ar sievu un bērniem un, kā pats saka - labāku kompāniju nevarēja vēlēties: “Ar ģimeni esam raduši braukt ceļojumos. Gan es, gan sieva pēc izglītības esam ģeogrāfi, tāpēc došanās ceļā un dabas pētīšana mums ir ierasta. Ģimene ir lielisks ceļabiedrs, lai dotos kopīgos piedzīvojumos.” Jānis uzskata, ka Latvijā ir daudz interesantu vietu, ar kurām noteikti jāiepazīstas gan pašam, gan arī jāiepazīstina  bērnus. Viņš turpina:

“Pie mums, Latvijā, ir ļoti daudz vietu, par kurām vienkārši nezinām vai neinteresējamies. Mūsu Latvijas vasara ir ideāla, lai dotos ceļojumā valsts robežās. Arī bērniem Latvija šķiet ļoti interesanta, jo būtībā viņiem ir vienalga, vai tu viņus aizved uz Kanādu, vai atpūties tepat Latvijā.”

“Undiscovered” projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar Latvijas apslēptajām un mazāk zināmajām vietām, lai iedvesmotu doties tuvākos un tālākos ceļojumos tepat dzimtās valsts robežās. Arī fotogrāfs Jānis Zilvers uzskata, ka, prātojot par ceļojuma iespējām vasarā, noteikti nevajadzētu aizmirst par mūsu pašu Latviju: “Liekas diezgan absurdi, ka cilvēki var divas, piecas, 10 reizes doties braucienā uz Kanāriju salām, taču ne reizi nebūt uzkāpuši Liepu kalna skatu tornī. Vispirms jau jāapskata un jāiepazīst visu to, kas ir atrodams pie mums. Daudziem vieglāk šķiet nopirkt kādu ceļojuma piedāvājumu, iesēsties un aizbraukt. Latvijā taču ir tik daudz neatklātu un interesantu vietu, turklāt kāpēc gan nepasildīt mūsu pašu ekonomiku?”

*Iepazīstot Latvijas neatklātās vietas, Jānis visus savus piedzīvojumus iemūžināja ar Huawei P30 Pro viedtālruni, kas ir aprīkots ar četrkāršo Leica kameras sistēmu un ietver 40 MP aizmugurējo kameru, 20 MP platleņķa kameru, 8 MP telefoto kameru ar pieckāršo optisko palielinājumu, kā arī 32 MP priekšējo kameru.

*Ceļojuma laikā uzņemtos fotoattēlus var apskatīt Jāņa Zilvera Instagram profilā

"Undisovered Latvia" kampaņas mērķis ir aicināt atklāt vēl neiepazītas vietas mūsu pašu mājās, Latvijā, kā arī mudināt ikvienu fotografēšanas entuziastu parādīt savu talantu un piedalīties mobilās fotogrāfijas konkursā Huawei InFocus Awards 2019. Plašāka informācija par konkursu pieejama Huawei mājaslapā

Sadarbībā ar Huawei Consumer BG

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu