Traģēdija Frankfurtē: joprojām nav zināms, kāpēc vīrietis pagrūda zem vilciena astoņgadīgu puiku
Papildināts

Frankfurte. 7.novembris, 2017

FOTO: ARMANDO BABANI / EPA

Vācijas prokuratūra joprojām cenšas noskaidrot, kādi bijuši motīvi vīrietim, kurš pirmdien Frankfurtes centrālajā stacijā vilciena priekšā nogrūda astoņus gadus vecu zēnu un viņa māti, zēnu nogalinot, bet sievieti savainojot.

(Papildināta ziņa.)

Aizdomās turētais ir 40 gadus vecs Eritrejas pilsonis, un viņš joprojām nav sniedzis informāciju par iespējamiem motīviem, paziņoja Frankfurtes prokuratūra.

Policija izmeklē notikušo kā slepkavību.

Tiks veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, vai eritrietim nav psihiskas dabas traucējumi, otrdien pavēstīja varasiestādes.

Vīrietis pats ir trīs bērnu tēvs un dzīvojis Šveicē.

Prokuratūra eritrietim izvirzījusi apsūdzības slepkavībā un slepkavības mēģinājumā.

Viņš stacijā mēģinājis zem vilciena pagrūst arī kādu 78 gadus vecu sievieti, bet tas viņam nav izdevies.

Apsūdzētais ar upuriem iepriekš nav bijis pazīstams, un nav konstatētas nekādas pazīmes, ka viņš būtu lietojis alkoholu vai narkotikas, pavēstīja Frankfurtes prokuratūras pārstāve sakariem ar presi Nadja Nīzena.

"Spriežot pēc nozieguma, noprotams par psihiskiem traucējumiem," viņa sacīja preses konferencē.

"Tālākas izmeklēšanas gaitā pavisam noteikti tiks veikta apsūdzētā psihiatriskā izmeklēšana, lai varētu veikt novērtējumu par nozieguma sastāvu."

Nīzena sacīja, ka apsūdzētais par saviem motīviem neko nav teicis.

Eritrietis dzīvojis Šveicē kopš 2006.gada. Viņš ir precējies, un viņam ir trīs bērni.

Policijai eritrietis teicis, ka pirms vairākām dienām ieradies ar vilcienu no Bāzeles, sacīja Nīzena.

Ja eritrietis tiks tiesāts un vaina tiks atzīta, viņam draud mūža ieslodzījums, norādīja prokuratūras pārstāve.

Pēc nozieguma pastrādāšanas vīrietis meties bēgt, bet ar garāmgājēju palīdzību viņu izdevās aizturēt pie dzelzceļa stacijas.

40 gadus vecajai sievietei, kuru noziedznieks uz sliedēm nogrūda vispirms, izdevās izvairīties no ātrgaitas vilciena, kas strauji tuvojās, taču viņas dēls guva nāvējošus ievainojumus, atklāja policija.

Sieviete nogādāta slimnīcā.

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers notikušā dēļ pārtrauca savu vasaras atvaļinājumu un sasaucis galveno drošības dienestu vadītāju tikšanos.

Vācijas galēji labējā partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) nekavējās sasaistīt notikušo ar lielo imigrantu pieplūdumu pēdējos gados, un pieprasīja, lai valdība "beidzot sāk aizsargāt savas valsts pilsoņus".

Uzbrukums tika veikts neilgi pēc tam, kad netālu no Frankfurtes no garāmbraucošas automašīnas tika sašauts vīrietis no Eritrejas, kurš izdzīvoja. Policija atzina, ka noziegums bija rasistiski motivēts - upuris tika izvēlēts nejauši viņa ādas krāsas dēļ.

Uz augšu