Pk, 7.10.2022.

Rīgas Zooloģiskā dārza lūšu meitenēm izvēlēti vārdi

TVNET/LETA
Rīgas Zooloģiskā dārza lūšu meitenēm izvēlēti vārdi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Rīgas Zooloģiskā dārza šogad dzimušajām lūšu meitenēm izvēlēti vārdi Lūsija, Jakobīne un Jete, informē Jēkabpils pašvaldībā.

Jēkabpils pašvaldībā iesniegti vairāki desmiti ierosinājumu par vārdiem lūšiem, un kā populārākie vārdi lūšu meitenēm tika minēti Lūsija, Jakobīne un Jete. Pašvaldība izsaka pateicību iedzīvotājiem par iesaisti.

Svinīgs vārdu došanas pasākums Rīgas Zooloģiskajā dārzā plānots augustā.

Jau vēstīts, ka Jēkabpils iedzīvotāji tika aicināti pašvaldībai iesūtīt ieteikumus Rīgas Zooloģiskajā dārzā martā dzimušo lūšu meiteņu vārdiem.

Rīgas zoodārza lūšu mītnē dzīvo tēviņš Rubīns un mātīte Kamēlija, kā arī viņu puika Jakobs un nu jau arī trīs jaunpiedzimušās lūšu meitenes. Lūšu mazuļi jau krietni paaugušies, un ir pienācis laiks tiem dot vārdus.

Kopš 2013.gada par lūšiem zooloģiskajā dārzā turpina rūpēties Jēkabpils, jo pilsētas ģerboni jau kopš 17.gadsimta rotā Latvijas vienīgais savvaļas kaķis.

Pašvaldībā arī atgādināja, ka kopš 2009.gada Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbojas ar lūšu reintrodukcijas projektu Polijā. Uz dabas parkiem Polijā nogādāti astoņi lūši, kas dzimuši Rīgas zoodārzā un tā filiālē "Cīruļi" vai zoodārzā nonākuši no savvaļas kā novārguši mazuļi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu