Tramps piedāvā palīdzību Putinam Sibīrijas ugunsgrēku dzēšanā

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu piedāvājis viņam palīdzību cīņai ar plašajiem meža ugunsgrēkiem Sibīrijā, paziņojis Kremļa preses dienests.

Putins pateicies Trampam par piedāvājumu un paziņojis, ka pieņems palīdzību, ja tas būs nepieciešams.

Putins "novērtējis sava amerikāņu kolēģa piedāvājumu palīdzēt Krievijai cīnīties ar savvaļas ugunsgrēkiem kā ķīlu tam, ka nākotnē izdosies pilnībā normalizēt attiecības starp Maskavu un Vašingtonu", vēsta aģentūra TASS.

Trešdien Putins lika valsts bruņotajiem spēkiem iesaistīties plašo Sibīrijas meža ugunsgrēku dzēšanas operācijās.

Ugunsgrēki šobrīd izpletušies aptuveni trīs miljonu hektāru platībā, pavēstījušas varasiestādes.

Kodīgie dūmi sasnieguši ne tikai nelielās apdzīvotās vietas, bet arī Rietumsibīrijas, Altaja un Urālu lielās pilsētas, ieskaitot Čeļabinsku un Jekaterinburgu.

Dzēšanas darbos jau iesaistīti 2700 ugunsdzēsēju, vēsta ziņu aģentūra "Interfax".

Uz Krasnojarskas novadu, kas ir viens no vissmagāk cietušajiem, norīkotas desmit lidmašīnas un desmit helikopteri, pavēstīja Aizsardzības ministrija.

Irkutskas apgabalā, kas arī cietis smagi, bruņotajos spēkos izsludināta trauksmes gatavība, apliecināja Kremlis.

Gaisa temperatūrai pārsniedzot 30 grādu atzīmi, ugunsgrēkus izraisījuši zibens spērieni, bet liesmas izpletušās spēcīgā vēja rezultātā, otrdien skaidroja federālais mežu dienests.

Vairums ugunsgrēku izpletušies nomaļos un grūti sasniedzamos apvidos, un varasiestādes pieņēmušas lēmumu ugunsgrēkus dzēst vienīgi tad, ja zaudējumu apjoms pārsniedz operāciju izmaksas.

Vasaras ugunsgrēki Krievijā nav nekas neparasts, bet šogad tie ir plašāki nekā parasti.

Uz augšu