Izraēlas karavīri pie Gazas joslas robežas nošāvuši četrus bruņotus palestīniešus

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Izraēlas karavīri sestdien pie Gazas joslas robežas nošāvuši četrus nopietni bruņotus palestīniešus, kad vienam no viņiem izdevies pārvarēt robežas nožogojumu un viņš metis karavīru virzienā granātu, paziņojusi Izraēlas armija.

Kopš palestīnieši pagājušā gada martā sāka regulāras protesta akcijas, pieprasot atcelt jau vairāk nekā desmit gadus ilgstošo Gazas joslas blokādi, sadursmes pie robežas notikušas bieži, taču šis gadījums armijas vērtējumā bijis īpašs, jo palestīniešu bruņojumā bijuši Kalašņikova automāti, granātmetēji RPG un rokas granātas, teikts paziņojumā.

Par cietušajiem Izraēlas pusē netiek ziņots.

Laikā kopš 2018.gada marta Izraēlas karavīri Gazas joslā vai pierobežas zonā nogalinājuši vismaz 301 palestīnieti, lielākoties protesta demonstrāciju laikā. Dzīvību zaudējuši arī septiņi izraēlieši.

Pēc pamiera, kas panākts ar Ēģiptes un ANO starpniecību un paredz mīkstināt dažus blokādes aspektus, protestu intensitāte pēdējo mēnešu laikā mazinājusies, lai gan sporādiska vardarbība vēl vērojama, bet saskaņā ar armijas sniegto informāciju uzbrucēji lielākoties darbojas pa vienam.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
<