Japānā plosās spēcīga tropiskā vētra, ievainots 21 cilvēks
Papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

Japānā ceturtdien plosās spēcīga tropiskā vētra ar stipriem vējiem un lietusgāzēm, un stihijā gājis bojā viens un ievainots 21 cilvēks.

Varasiestādes izsludinājušas brīdinājumus par zemes nogruvumiem un plūdiem, izplatīti ieteikumi par evakuāciju, bet atvaļinājumu laika kulminācijas dienās transporta sistēmu daudzviet pārņēmis haoss.

Spēcīgā tropiskā vētra "Krosa", kas no taifūna spēka atpaliek par vienu balli, virzās pār Japānas dienvidrietumiem, vēja ātrumam brāzmās sasniedzot 144 kilometrus stundā (40 metrus sekundē).

Vējš sagāzis kokus un laternu stabus, redzams televīzijas pārraidītajos kadros. Augsti viļņi triecas molā, ūdenim ieskaujot desmit metrus augstu bāku. Upes izgājušas no krastiem, appludinot tuvīnos ceļus.

Varasiestādes izdevušas brīdinājumu par brīvprātīgu evakuāciju aptuveni 580 000 cilvēku, kas dzīvo vētras ceļā. Tiesa gan, šķiet, ka vien daži ieteikumam paklausījuši.

Gājis bojā 82 gadus vecs vīrietis, vēl 21 cilvēks ievainotrs.

"Mums šobrīd ir neregulāras lietusgāzes," sacīja katastrofu seku vadības centra amatpersona Tokusimas provincē Takajosi Sugimoto. "Mēs saglabājam modrību, jo pēcpusdienā gaidāms vairāk lietus."

Cilvēkiem atgriežoties lielajās pilsētās pēc Obonas svētku brīvdienām, daudzviet saasinājušās transporta problēmas.

Japānas rietumos atcelti vairāk nekā 760 vietējie lidojumi, bet ātrgaitas vilcienu reisu skaits samazināts vai arī tie atcelti pavisam.

Augsto viļņu dēļ apturēta prāmju satiksme starp Sikoku salu un citām Japānas daļām.

Vētras "Krosa" spēks būtiski mazinājies, salīdzinot ar situāciju iepriekš, bet tai ir neparasti liela vētras acs, un tas nozīmē, ka lietusgāzes gaidāmas plašā apvidū.

Vētra pārvietojas ar ātrumu 30 kilometri stundā, un sagaidāms, ka lietavas turpināsies ilgāku laiku.

Uz augšu